Nowoczesna medycyna estetyczna: osocze bogatopłytkowe

Nowoczesne zabiegi i terapie medycyny estetycznej oferują szeroki wachlarz sposobów na usunięcie zmarszczek, pozbycie się trądziku i blizn potrądzikowych, powiększenie ust czy też modelowanie owalu twarzy. Warto jest pochylić się nad tematem różnic z zabiegach medycyny estetycznej i tym jak wyglądały one na przestrzeni lat – od czasu pierwszych zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego co2, dziedzina laseroterapii frakcyjnej rozwinęła się zdecydowanie najbardziej, kiedy porównamy ją z innymi metodami usuwania zmarszczek na twarzy, dekolcie, czy też wierzchniej strony dłoni.

Osocze bogatopłytkowe

Jednak jednym z moich faworytów wśród nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej jest zdecydowanie mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Zabieg ten popularnie znany jest również jako “wampirzy lifting” lub “lifting wampira”.

Z pewnością natknęliście się kiedyś na zdjęcia gwiazd, polskich i zagranicznych, które na swoich instagramach prezentowały poplamione krwią twarze – zdjęcia zrobione były zaraz po zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

Mezoterapia osoczem – czy to bezpieczne?

Może brzmi to strasznie, jedna lifting wampira to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, gdyż wykorzystuje materiał własny pacjenta. W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej (botoxu), zabieg osoczem bogatopłytkowym nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia uczulenia lub reakcji alergicznej – to właśnie dlatego, że podczas zabiegu podaje się komórki macierzyste pacjenta; warto zaznaczyć w tym miejscu, iż pobranie materiału krwi od pacjenta, tak jak ma to miejsce do normalnego badania morfologicznego, powinno mieć miejsce zaraz przed zabiegiem, w tym samym gabinecie medycyny estetycznej.

Kiedy pacjent przygotowuje się do zabiegu pod okiem lekarza medycyny estetycznej, i czeka na działanie kremu znieczulającego nałożonego na miejsce poddane mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, lekarz lub asystent pobiera niewielką ilość krwi z żyły odłokciowej, jak ma to miejsce typowo do badania morfologicznego.

Jak wygląda zabieg osoczem PRP?

Naturalne osocze bogatopłytkowe PRP to roztwór płytek krwi otoczonych osoczem (płytek krwi jest proporcjonalnie znacznie więcej niż osocza). Stężenie płytek krwi w tym produkcie, po odwirowaniu, jest kilkukrotnie większe niż ilość płytek krwi w obiegowej krwi pacjenta. Zabieg osoczem bogatopłytkowym trwa kilkadziesiąt minut i z pewnością można powiedzieć, że jest bezpiecznym sposobem naturalnego wygładzania zmarszczek. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pozwala na długotrwałe stymulowanie produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Lifting wampira to jak najbardziej naturalna, biozgodna metoda pobudzenia skóry do zwiększenia syntezy nowego kolagenu, który jest de facto odpowiedzialny za młody wygląd skóry naszej twarzy i nie tylko.

Czego oczekiwać po zabiegu osoczem PRP?

Wraz z wiekiem, ilość kolagenu w naszej skórze zmniejsza się, niestety bezpowrotnie, gdyż komórki kolagenu zanikają szybciej niż organizm jest w stanie wyprodukować nowe włókna kolagenowe. Osocze bogatopłytkowe pozwala wypełnić ten deficyt kolagenu i elastyny. Takie naturalne pobudzenie skóry do samo regeneracji i zwiększenia produkcji kolagenu (płytki krwi są w końcu odpowiedzialne za krzepnięcie krwi kiedy naruszymy ciągłość struktury skóry) to doskonały sposób na zmniejszenie widoczności zmarszczek, bruzd, kurzych łapek, zmarszczek palacza, zmarszczek marionetki.

Dla kogo mezoterapia osoczem?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym polecana jest dla osób, które zauważą, że ich skóra twarzy jest zmęczona, matowa, słabo napięta lub pacjent ma problem z pigmentacją (niejednolity koloryt cery). Osocze bogatopłytkowe także pomaga skórze szybciej się zregenerować po innych zabiegach medycyny estetycznej, dlatego często polecany jest jako terapia towarzysząca, uzupełniająca. Leczenie osoczem bogatopłytkowym pomaga także wypełnić blizny po trądziku.

Dla osób w jakim wieku?

Nie ma ograniczeń wiekowych co do zabiegów osoczem bogatopłytkowym PRP, mezoterapię osoczem stosować można u osób młodych. Zabieg osoczem bogatopłytkowym to idealne rozwiązanie dla osób, które obawiają się alergii lub mają skłonność do nietoleracji – bowiem w mezoterapii osoczem wykorzystuje się materiał pobrany z krwi pacjenta, nie ma ryzyka nietoleracji organizmu na skutek podanego preparatu. Ile zabiegów mezoterapii osoczem będzie potrzebnych, że osiągnąć super efekt odmłodzenia twarzy? Niestety nie będzie to jeden zabieg.

Kiedy pierwsze efekty?

Pierwsze efekty mezoterapii osoczem widoczne są faktycznie już po pierwszej sesji mezoterapii – jednak lifting wampira należy powtarzać, żeby osiągnąć jak najlepsze i trwałe efekty wypełnienia zmarszczek mimicznych i odmłodzenia skóry twarzy, dekoltu i dłoni.

Polecam również publikację prezentującą w szczegółach zabieg mezoterapii osoczem – Osocze bogatopłytkowe – skuteczna rewitalizacja skóry

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close