Porozmawiajmy o… laseroterapii frakcyjnej

Obecnie istnieje wiele metod odnowy skóry i usuwania zmarszczek mimicznych w gabinetach medycyny estetycznej – mniej lub bardziej skutecznych, o różnych czasach rekonwalescencji i stopniu inwazyjności. Jednym z najbardziej efektywnych zabiegów medycyny estetycznej jest usuwanie zmarszczek i regeneracja skóry za pomocą lasera frakcyjnego co2.

Na czym polega działanie lasera frakcyjnego – jak wygląda to urządzenie, z czym to się je? Laser frakcyjny co2 to rodzaj gazowego lasera, bezpiecznego i dopuszczonego do użytku medycznego. Wiązki podczerwieni emitowane przez laser frakcyjny są fragmentalnie pochłaniane przez wybrane części skóry – głębokość na jakiej laser co2 powoduje mikro uszkodzenia zależy od ustawień urządzenia. Ze względu na fakt, że nieprawidłowe użycie lasera co2, ze zbyt mocnymi ustawieniami głębokości przenikania wiązki lasera, powoduje niekontrolowane uszkodzenie zdrowych komórek skóry tam gdzie jest to niepożądane.

Dlatego też, zabiegowi lasera frakcyjnego co2 warto poddać się w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej, gdzie certyfikowany i doświadczony lekarz medycyny estetycznej będzie wykonywał strzały z lasera co2. Należy precyzyjnie dobrać odpowiednią głębokość działania lasera. Przykładem mogą być blizny – żeby zniwelować utrwalone bruzdy i blizny wiązka lasera musi być odpowiednio mocna i wniknąć dość głęboko w warstwy skóry, inaczej nie będzie efektów zabiegu laserem.

W porównaniu z chirurgicznym liftingiem twarzy, zabiegi laserem frakcyjnym co2 nie wymagają długiej rekonwalescencji. Faktem jest, że po laseroterapii skóra twarzy jest lekko poparzona (jak po kąpieli słonecznej bez kremu z filtrem). Pacjent może odczuwać zwiększone napięcie skóry oraz suchość naskórka. Często po laseroterapii występuje lokalna opuchlizna i dotkliwość skóry na dotyk. Wszystkie te negatywne aspekty laseroterapii frakcyjnej zanikają po kilku dniach po sesji naświetlania.

Jak działa laser frakcyjny?

Na czym polega to zbawienne działanie lasera co2 na naszą skórę? Frakcyjny laser CO2 daje długotrwałe efekty odmłodzenia skóry twarzy, jej odświeżenia, odmłodzenia wyglądu twarzy. Po laserze frakcyjnym skóra twarzy wytwarzać będzie więcej nowych włókien kolagenowych. Skóra będzie lepiej nawilżona, grubsza, zwiększy się jej gęstość. To wszystko przemawia za zbawiennym działaniem lasera co2 na naszą skórę. Zabiegi laserem frakcyjnym należą do tych najbardziej skutecznych spośród wszystkich zabiegów kosmetycznych odnowy skóry i usuwania zmarszczek.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi laserem co2?

Wskazaniami do laseroterapii są: wiotkość skóry (nie tylko na twarzy), widocznie poszerzone pory skóry, problem przebarwień skóry, kiepska pigmentacja, zmęczona skóra która ma szarawy odcień i nadaje twarzy zmęczony wygląd.

Laser co2 genialnie sprawdza się również dla eliminacji blizn różnego typu – blizn potrądzikowych, po wypadkach lub operacjach chirurgicznych. Do usunięcia blizn potrzeba zazwyczaj większej liczby naświetlań laserem niż w przypadku ogólnych zabiegów odnowy i odmłodzenia skóry twarzy. Laser CO2 można wykorzystać nie tylko w zabiegach na twarz, ale również podczas zabiegów na całe ciało.

Czy zabiegi laserem CO2 są bezpieczne?

Laser frakcyjny co2 posiada niestety nieco długą listę przeciwwskazań, które zazwyczaj nie pozwolą nam poddać się zabiegowi laserem. Są to między innymi ciąża i okres karmienia, choroby nowotworowe, przyjmowanie leków fotouczulających, schorzenia skóry takie jak bielactwo lub łuszczyca (w miejscu zabiegu). Od ostatniego zabiegu medycyny estetycznej na ten sam obszar skóry powinien minąć co najmniej miesiąc. Szczegółowo powinniśmy zawsze omówić nasze podejrzenia i wątpliwości z lekarzem medycyny estetycznej zanim znajdziemy się na fotelu lekarskim. Przy pierwszej konsultacji lekarz udzieli nam porad jak przygotować się do laseroterapii frakcyjnej. Zazwyczaj nie ma specjalnych zaleceń lub badań diagnostycznych, jednak na kilkanaście dni przed terapią laserem co2 należy unikać słońca.Dowiedz się więcej o zabiegach laserem frakcyjnym CO2 we Wrocławiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close