botox

Powiększanie i modelowanie ust za pomocą botoxu

Kto z nas nie chciałby już na zawsze cieszyć się czerwienią pełnych i jędrnych ust? Ahh… marzenia! Niestety wraz z wiekiem usta tracą na swojej naturalnej objętości, zanika kontur ust, zatarciu ulega odróżniający się intensywny koloryt warg w porównaniu z kolorem cery. Toksyna botulinowa doskonale sprawdza się jako naturalny, bezpieczny sposób na powiększenie ust, wymodelowanie ich konturu i przywrócenie intensywnej czerwieni ust, która przeminęła wraz z wiekiem… na szczęście nie na zawsze! Ostrzykiwanie ust botoxem pozwala również podnieść nieco kąciki ust oraz podkreślić kontur i granicę pomiędzy wargami a skórą otaczającą usta. Zastrzyki z botoksu pozwalają również odtworzyć rynienkę znajdującą się pomiędzy nosem a górną wargą. Botox jest również wykorzystywany w innych zabiegach medycyny estetycznej jako doskonały preparat wypełniania pierwszych zmarszczek mimicznych, w profilaktyce anti aging i jako skuteczna metoda wypełniania utrwalonych zmarszczek i bruzd.

Do kogo skierowane są zabiegi powiększania ust botoxem?

Czy zabieg botoxem jest bolesny? Możnaby sądzić, że żeby osiągnąć piękny kształt pełnych ust trzeba nieco pocierpieć – nic bardziej mylnego! Zabieg ostrzykiwania ust botoxem przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Do zabiegu powiększenia czy modelowania ust nie trzeba się specjalnie przygotowywać – to w zasadzie zabieg, na który można wyskoczyć z biura w czacie przerwy na lunch i wrócić do pracy już z wymarzonym kształtem bajecznych ust 🙂 Podanie botoxu trwa tylko kilkadziesiąt minut, a po około godzinie wraca czucie wokół ust, ponieważ znieczulenie lokalne ustępuje po tym czasie.

Kiedy widać pierwsze efekty wymodelowania ust po botoksie? Po około 2-3 dniach widoczne są pierwsze zauważalne efekty wypełnienia ust. Średnio po tygodniu wyklarowuje się finalny efekt powiększenia ust, który utrzymuje się nawet do 9 miesięcy. Czas utrzymania efektów zależy indywidualnie od organizmu pacjenta, 9 miesięcy to jedynie przykład, by urealistycznić trwałość botoxu. Kiedy zauważymy, że nasze usta stopniowo wracają do kształtów sprzed zabiegu, nie ma przeciwwskazań, aby ponowić wizytę w gabinecie medycyny estetycznej celem dostrzyknięcia toksyny. Zanim jednak zdecydujemy się na powtórzenie zabiegu z botoxem, lekarz musi potwierdzić naszą kwalifikację do zabiegu – od ostatniego powiększenia ust musi minąć kilka miesięcy, aby można było powtórzyć zabieg powiększenia ust botoxem.

Jaka jest różnica między botoxem a innymi wypełniaczami?

Obie substancje podaje się podskórnie w rejonie twarzy, dekoltu i szyi, jednak zasada ich działania jest znacznie inna. Botox powoduje tymczasowy paraliż mięśni, w które zostaje podany – podczas gdy wypełniacze, takie jak kwas hialuronowy, podaje się w tkanki podskórne.

Wiele portali, zagranicznych i w Polsce, między innymi BBC, regularnie donosi o nieudanych efektach niewłaściwie przeprowadzonych zabiegów z wykorzystaniem botoxu. Dzięki modzie na chirurgiczne poprawianie urody i wielu celebrytów prezentujących mniej lub bardziej udane efekty wstrzykiwania botoxu, zabiegi z toksyną botulinową stają się coraz bardziej popularne wśród tzw. „millenials„.

Wypełniacze i usuwanie zmarszczek botoxem to zabiegi, które zawsze wiążą się z mniejszym lub większym ryzykiem niepowodzenia; szczególnie jeżeli zamiast do specjalisty medycyny estetycznej, wypełnianie ust botoxem wykonamy w pierwszym lepszym gabinecie kosmetycznym. Do your research! Nie bójmy się wypytać znajomych lub posprawdzać opinie w internecie, w końcu chcemy być pewni, że toksyna zostanie zaaplikowana do wybranych mięśni twarzy z należytą precyzją. Wszystkie zabiegi wypełniania jadem kiełbasianym i kwasem hialuronowym odbywają się za pomocą bardzo cienkiej igły (lekarz wprowadza produkt podskórnie manualnie, w przeciwieństwie do np. zabiegów laserem co2 lub Dermapen). Nie ma – zazwyczaj – potrzeby stosować nieczulenia, ale można poprosić przez zabiegiem lekarza lub asystenta by znieczulił miejsce zabiegu kremem z farmaceutykiem znieczulającym.