Zamykanie naczynek – gdzie i jak pozbyć się popękanych naczynek na twarzy i nogach?

Cera naczynkowa to obecnie problem, z którym borykają się zarówno panie jak i panowie, chociaż popękane naczynka na nogach to problem dotyczący w większości kobiety. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na trwałe i bezpieczne pozbycie się dolegliwości związanych z popękanymi naczynkami na twarzy i nogach.

Co musisz wiedzieć na temat zabiegów zamykania naczynek laserem? Jak przygotować się do zabiegu? Czy wymagana jest konsultacja kosmetyczna i pełna diagnostyka?

Zamykanie naczynek na twarzy

Naczynka na twarzy zazwyczaj zamyka się łatwiej niż usuwa pajączki na nogach. Najczęstsza metoda to laserowe zamykanie naczynek. Przed zabiegiem zaleca się, aby unikać prze kilka tygodni słońca (zabiegu nie przeprowadza się u osób z intensywną opalenizną w miejscu zabiegu). Najczęściej zamyka się naczynka na płatkach nosa, na brodzie, policzkach i płatkach uszu. Bezpośrednio przed zabiegiem nie należy wykonywać ostrego peelingu twarzy oraz odstawić leki z grupy farmaceutyków retinoli. Dla cery naczynkowej zabieg laserem oznacza wzmocnienie naczyń, są one mniej widoczne, a przebarwienia stają się jaśniejsze już po 1 zabiegu. Popękane naczynka są trwale usunięte. Po zabiegu należy stosować na twarz silne filtry UV 50 i wyższe.

Zamykanie naczynek na nogach

Kiedy nastało lato i temperatura na zewnątrz czasami sięga powyżej 30 stopni, żadna z pań nie chce ukrywać mankamentów szpecących wygląd ich nóg pod ubraniem. Często problemami z jakimi pacjentki zgłaszają się do klinik medycyny estetycznej są cellulit, rozstępy, blizny oraz zmiany na nogach na tle niewydolności żylnej. Te ostatnie powodują powstawanie nieestetycznych sieci naczynek widocznych pod skórą – często przyjmują one charakter czerwonych pajączków lub sino-fioletowych sieci naczyń włosowatych widocznych na nogach.

Naczynka na nogach często świadczyć mogą o poważnej niewydolności żył kończyn dolnych. Schorzenie takie, jeżeli nieleczone, prowadzić może do powstawania poważniejszych problemów, jakimi są żylaki – ich usunięcie jest znacznie bardziej inwazyjne niż zamknięcie niedrożnych naczyń włosowatych w klinice medycyny estetycznej. Istnieje kilka sposobów na niechirurgiczne zamknięcie naczynek i przywrócenie upragnionego wyglądu naszych pięknych nóg.

Czy naczynka na nogach jest trudniej usunąć?

Naczynka na nogach zamyka się trudniej niż pajączki widoczne na skórze twarzy, ponieważ skóra nóg jest grubsza, naczynia krwionośne położone są głębiej, a krew przepływa nimi pod większym ciśnieniem – dlatego też przy laserowym usuwaniu pajączków niezwykle istotne jest precyzyjnie dobranie wiązki lasera i tym samym głębokości, na jakiej będzie powodować podgrzanie i zasklepienie naczynek.

Skleroterapia – nieoperacyjne zamykanie popękanych naczynek na nogach

Skleroterapia to mało znay zabieg, stanowiący świetną alternatywę dla laserowego zamykania naczynek i usuwania niedrożnych żył przez lekarza chirurga. Z wielu opinii online wywnioskować można, że metoda skleroterapii naprawdę działa na pozbycie się problemu niedrożnych żył i naczyń włosowatych. Skleroterapia polega na podaniu za pomocą mikro igły do naczynia krwionośnego, które chcemy zamknąć, specjalnego preparatu które chemicznie powoduje sklejenie ścianek naczynia. Skleroterapia sprawdza się doskonale w przypadku zamykania drobnych powierzchownych pajączków na nogach. Nie jest to sposób usuwania zaawansowanych żylaków.

Czytaj więcej: Skleroterapia – bezoperacyjne usuwanie naczynek na nogach

Usuwanie naczynek na nogach to jednak nie tylko metoda skleroterapii lub chirurgicznego usuwania niedrożnych żył. Przypadki lekko zaawansowanej niedrożności żył kończyn i naczynek można usunąć za pomocą lasera.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach – sposób na piękne nogi latem!

Drugą skuteczną metodą zamykania naczynek zabiegiem medycyny estetycznej jest laser emitujący światło podczerwone. Wiązka lasera działa na precyzyjnej głębokości, gdzie najpierw powoduje drastyczne podgrzanie się krwi w naczynku, które należy zamknąć. Następnie powoduje do zasklepienie się ścian światła takiego naczynia krwionośnego, które zaczyna wtedy stopniowo obumierać i wysychać, aby potem finalnie zostać wchłonięte przez organizm. Wchłonięcie zamkniętego naczynka to proces jak najbardziej naturalny.

Zabieg laserowego zamknięcia naczynek na nogach trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut, jednak serie zabiegów laserem należy powtarzać – w zależności od stanu zaawansowania schorzenia niewydolności żył, efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu. Jednak typowo żeby pozbyć się problemu popękanych naczynek na nogach trzeba poddać się kilku seriom naświetlania wiązką lasera. Laser można wykorzystać do zamykania naczynek na nogach, twarzy, usunąć nim naczyniaki lub blizny potrądzikowe na twarzy, plecach, ramionach. Zabiegi laserowego usuwania naczynek są niezwykle skuteczne oraz mało bolesne.

Gdzie usunąć naczynka we Wrocławiu?

Wrocławskie gabinety medycyny estetycznej oferują bogate wachlarze zabiegów usuwania laserem naczynek, od lasera VPL, IPL po skleroterapię żył i chirurgiczne usuwanie żylaków. Najważniejsze o czym należy pamiętać zanim poddamy się jakiemukolwiek z wymienionych zabiegów jest konsultacja z flebologiem oraz USG żył dolnych (jeżeli naczynka występują na kończynach dolnych), celem zdiagnozowania stopnia problemu i dobrania odpowiedniej bezpiecznej oraz SKUTECZNEJ metody zamknięcia naczynek.