Powiększanie biustu Aquafilling (modelowanie biustu solą fizjologiczną)

Żel hydrofilowy Aquafilling to wypełniacz, w którego skład wchodzi 98% soli fizjologicznej i 2% wiążącego ją poliamidu. Lekarz aplikuje wypełniacz do tkanek miękkich za pomocą kaniuli (lub igły), nie ma wykonywanych nacięć pod piersiami jak podczas tradycyjnego wszczepienia implantów. Materiał jest następnie manualnie modelowany przez lekarza dla równomiernego rozłożenia. Preparat równomiernie rozprowadzony pod skórą jest kompletnie niewyczuwalny w dotyku; nie wyczuwa się grudek ani nierówności w miejscu podania roztworu. Z reguły po 24h pacjentka w pełni powraca do codziennych czynności. Dowiedz się więcej na temat wypełnianie małych piersi metodą Aquafilling.

Preparat Aquafilling Bodyline stosowany jest również do niechirurgicznego modelowania i podnoszenia pośladków, jako alternatywa tradycyjnego wypełniania tłuszczem.

Samo podanie preparatu nie jest bolesne (zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym). Dodatkowo do samego produktu dodaje się środek znieczulający, aby zabieg przebiegał w komfortowej atmosferze.

Zabiegowi powiększenia piersi solą fizjologiczną poddać się można jedynie pod okiem certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej, który przeszedł stosowne szkolenia i posiada wystarczające doświadczenie w wykorzystaniu technologii Aquafilling.

Czy możliwe jest dostrzyknięcie roztworu? Tak – jeśli pacjentka uzna, że uzyskane efekty jej nie satysfakcjonują, przy następnej konsultacji lekarskiej możliwa jest aplikacja dodatkowej dawki preparatu. Od pierwszego zabiegu powinny minąć co najmniej 2 tygodnie, kiedy zniknie obrzęk a znieczulenie miejscowe zostanie w pełni wchłonięte.

Tak jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej powiększających biust, przeciwwskazaniem do zabiegu powiększenia piersi Aquafilling są ciąża i okres karmienia. Nie wykonuje się powiększenia piersi u osób z chorobą nowotworową, aktywnym stanem zapalnym w okolicy objętej zabiegiem lub u osób z podejrzeniem o nietolerancję na któryś ze składników roztworu. Należy poinformować lekarza medycyny estetycznej jeśli przyjmujemy leki zaburzające krzepliwość krwi. Wnikliwy wywiad zdrowotny przed zabiegiem zapewnia całkowite bezpieczeństwo zabiegu.

Aquafilling – efekty

W porównaniu z implantami, bezoperacyjne powiększanie biustu Aquafilling nadaje piersiom bardziej naturalny kształt. Rezultaty powiększenia i podniesienia piersi zależą od indywidualnych cech anatomicznych pacjentki, do których należą:

  • wady postawy, skrzywienia układu kostnego w obrębie klatki piersiowej
  • defekty gruczołów piersiowych, w tym asymetrie i dysplazje
  • ogólny stan i gęstość skóry, rozstępy

Podczas konsultacji przedzabiegowej lekarz specjalista medycyny estetycznej ocenia stopień niedoskonałości oraz przedstawia realne efekty. Według badań klinicznych producenta, efekty zabiegu utrzymują się co najmniej 5 lat. Zabieg nie pozostawia blizn.

Jak wygląda zabieg Aquafilling? Nagranie z zabiegu obejrzeć można na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=AzThnjKPftw

Powiększanie biustu własnym tłuszczem

Alternatywną metodą, zaliczaną do metod z pogranicza medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, o której warto wspomnieć, to przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Zabieg opiera się na zasadzie mikroprzeszczepu – za pomocą liposukcji pobiera się (przed odessanie) tkankę tłuszczową pacjentki z wybranego rejonu ciała (pośladki, brzuch) aby następnie tłuszcz wstrzyknąć w piersi.

Zanim jednak to nastąpi, z pobranego materiału wyodrębnia się pożądane komórki tłuszczowe i komórki macierzyste. Metoda ta wymaga znieczulenia ogólnego i hospitalizacji na czas 24 godzin. Zamiast ciała obcego używamy materiału własnego pacjenta, dlatego też ryzyko odrzucenia przez ciało czy wystąpienia reakcji alergicznej jest znikome. To niekwestionowana zaleta w porównaniu z zabiegami wszczepienia implantów. Podobnie jak inne metody niechirurgiczne, wypełnianie tłuszczem daje tymczasowe efekty – szacowany czas utrzymania rezultatów po powiększeniu piersi tłuszczem to 2-3 lata. Potem można rozważyć powtórzenie zabiegu.

O innej metodzie powiększania piersi bez chirurga przeczytanie także w jednym z poprzednich wpisów.