Naturalność wypełniania zmarszczek – czy to możliwe?

Każda z kobiet marzy o wiecznej młodości swojej skóry twarzy, dekoltu i dłoni. Na szczęście nękające zmarszczki mimiczne pogłębiające się w utrwalone bruzdy – oznaki starzenia skóry – nie są czymś nie do przejścia! Istnieją sprawdzone sposoby niwelacji tych przykrych efektów fotostarzenia skóry. Do tych metod odmładzania skóry zaliczamy natychmiast widoczny efekt wygładzenia zmarszczek po poadniu botoxu, wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym lub innym preparatem, tak zwanym wypełniaczem zmarszczek.

Po pierwsze: bezpieczeństwo zabiegów wypełniaczami

Są to metody całkowicie bezpieczne dla organizmu, ich efektywność działania potwierdzają niezliczone badania kliniczne. Efekt wygładzenia zmarszczek i trwałość rezultatów zależą od doświadczenia lekarza, ale nie tylko – nie bez znaczenia pozostaje rodzaj dobranego preparatu, wypełniacza, oraz ilość produktu jaka została wstrzyknięta – co za dużo, to niezdrowo! Wziąć pod uwagę należy też szereg czynników indywidualnych i środowiskowych, takich jak skłonności organizmu pacjenta do szybkiego rozkładania botoxu lub prowadzony tryb życia, metabolizm pacjenta. Dlatego też szalenie istotne jest, żeby każdy zabieg usuwania zmarszczek przeprowadzony był przemyślanie, po szczegółowym wywiadzie lekarskim, który może ujawnić rzadkie przeciwskazania do konkretnego zabiegu usuwania zmarszczek.

Czy da się uzyskać naturalny efekt wygładzenia zmarszczek?

Biorąc pod uwagę zdjęcia celebrytek, które często botoxu sobie nie oszczędzały, wiele pań może zastanawiać się, czy właściwie możliwe jest uzyskanie NATURALNEGO efektu wygładzenia skóry, bez nienaturalnej maski na twarzy, która wręcz blokuje naszą mimikę oraz powoduje, że osoby z naszego otoczenia bardzo łatwo zauważą jakąś ingerencję w wygląd naszej twarzy, która jest dużo większą zmianą niż tylko dobrze dobrany krem i podkład wygładzający. Estetyczny efekt podania botoxu rozbija się głównie o podaną ilość botoksu oraz doświadczenie lekarza – pozwolą one uzyskać efekt pożądanego wygładzenia twarzy.

Nieestetyczny wygląd po wstrzyknięciu botoxu spowodowany jest zbyt dużą dawką zbyt często podawanego botoksu (toksyny botulinowej). Należy zawsze wykonywać taki zabieg w sprawdzonym gabinecie eksperta w dziedzinie medycyny estetycznej, nie w pierwszym lepszym gabinecie kosmetycznym, gdzie nie mamy pewności co do kwalifikacji osoby podającej nam botox. Botox to preparat podawany domięśniowo (w przeciwieństwie do np. kwasu hialuronowego i innych wypełniaczy). Można powiedzieć że podawanie botoxu to sztuka wymagająca odpowiedniego przygotowania i doświadczenia lekarza medycyny estetycznej.