Osocze bogatopłytkowe – o tym zabiegu będzie głośno w 2018

Osocze bogatopłytkowe stosowane jest także powszechnie w chirurgii plastycznej, dermatologii, stomatologii. Osoczem PRP leczone są np. ciężkie oparzenia skóry, gdyż osocze zapewnia bardzo dobre rezultaty gdy celem jest regeneracja skóry (pobudzenie komórek do samoleczenia).

Osocze bogatopłytkowe – gdzie stosuje się mezoterapię?

Mezoterapia osoczem stosowana może być nie tylko dla odmłodzenia skóry twarzy, ale również w walce z rozstępami na brzuchu i udach.

Osocze bogatopłytkowe – co to właściwe jest?

Osocze bogatopłytkowe to nazwa roztworu uzyskanego podczas odwirowania krwi pacjenta, który poddawany zostaje zabiegowi mezoterapii osoczem. Podczas gdy pacjentka leży spokojnie i czeka aż znieczulenie kremem Emla zacznie działać, lekarz wykorzystuje specjalistyczną wirówkę celem oddzielenia osocza i zawieszonych w nim płytek krwi od innych elementów krwi. Powstaje w ten sposób preparat pochodzenia własnego pacjenta, zawierający kilkukrotnie większe stężenie płytek krwi oraz komórek wzrostu, aniżeli w normalnym roztworze krwi.Do uzyskania osocza bogatopłytkowego pobiera się od pacjenta niewielką ilość krwi (jak przy pobraniu materiału do zwyczajnego badania krwi, z łokcia).

Na co działa osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe PRP to doceniana przez pacjentów i ekspertów medycyny estetycznej jako skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek, wygładzanie czoła (zmarszczek pionowych i poziomych czoła), pogrubienie u ujędrnienie skóry twarzy (i nie tylko), wspomagania redukcji blizn i rozstępów. Osocze bogatopłytkowe funkcjonuje także jako świetna metoda opóźniania procesów starzenia się skóry twarzy, dekoltu, szyi i grzbietów dłoni.

Czy osocze bogatopłytkowe ograniczone jest wiekiem pacjenta?

Nie – ten unikalny zabieg odmładzania skóry stosować można już u osób w ok. 25 roku życia, jako terapia anti aging, celem opóźnienia powstawania nowych i pogłębiania się istniejących zmarszczek mimicznych, zmarszczek dynamicznych. Osocze bogatopłytkowe nie sprawdzi się jednak przy wygładzaniu zmarszczek u osób powyżej lat 60 – jest to wtedy zabieg, który nie gwarantuje osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, dlatego dla pacjentek w tym wieku zaleca się wygładzanie zmarszczek np. botoxem lub kwasem hialuronowym (wypełniacz). Osocze bogatopłytkowe uważane jest za jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych metod walki z oznakami starzenia, takimi jak utrata jędrności skóry, utrata objętości skóry, zapadnięte policzki, utrwalone zmarszczki mimiczne, zmarszczki “palacza”, kurze łapki, zmarszczki na dłoniach.

Kiedy osocze bogatopłytkowe zastosuje się w mezoterapii igłowej, otrzymuje się dużo lepsze efekty niż podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ skóra przed wstrzyknięciem osocza jest dezynfekowana, wykorzystuje się również bardzo cienkie igły, więc po zabiegu nie ma żadnych blizn na skórze, co szczególnie istotne jest przy zabiegach mezoterapii igłowej twarzy.

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia

Mezoterapia igłowa osoczem na owłosionej skórze głowy daje fantastyczne efekty u pacjentów, którzy zmagają się z łysieniem miejscowym głowy, lub nadmiernym wypadaniem włosów. Mezoterapia osoczem może być stosowana jako terapia uzupełniająca, kiedy pacjent leczony jest już farmakologicznie poprzez leki doustne.

Osocze regeneruje skórę

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP stosowana jest jako metoda regeneracji skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej, które są bardziej inwazyjne i powodują mikro uszkodzenia komórek – należą do nich np. laseroterapia frakcyjna laserem CO2. Osocze PRP świetnie regeneruje skórę bez ryzyka alergii, ponieważ wstrzykujemy materiał własny pacjenta, a nie preparat, który stworzony został sztucznie.

Więcej informacji na temat wykorzystania osocza bogatopłytkowego znajdziecie na stronie: osocze bogatopłytkowe – Wrocław.