Medycyna estetyczna w służbie młodej skórze 20+

Wbrew powszechnemu przekonaniu, zabiegi medycyny estetycznej skierowane są nie tylko do osób starszych, u których widoczne są zaawansowane efekty upływającego czasu. Wiele metod stosowanych w medycynie estetycznej skierowanych jest także do osób młodych tuż po 20 roku życia, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki procesów starzenia naskórka lub chcą zlikwidować doskwierające im defekty skóry, poprawić owal twarzy lub pozbyć się nadmiernego owłosienia. Co dają zabiegi medycyny estetycznej? Profilaktyka antystarzeniowa to nieinwazyjne, bezpieczne metody wygładzania drobnych zmarszczek, poprawy kształtu twarzy czy zlikwidowania uporczywych przebarwień po trądziku, przy których kremy okazały się nieskuteczne.

Efekty zabiegów medycyny estetycznej są zauważalne od razu, nie wymagają rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent wraca do codziennych zajęć jeszcze tego samego dnia. W czasach gdy wizerunek zewnętrzny stawiany jest na piedestale i często przeświadcza o naszym komforcie psychicznym, oprócz widocznych rezultatów estetycznych, zabiegi korekty niedoskonałości pomagają młodym ludziom podnieść poczucie własnej wartości i stymulują odnoszenie sukcesów w życiu zawodowym.

Profilaktyka anti-aging 20+

Mogłoby wydawać się, że wiek dwudziestu kilku lat to zdecydowanie za wcześnie na wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, jednak nie ma nic bardziej mylnego – to idealny wiek, by rozpocząć profilaktykę antystarzeniową skóry. Działanie profilaktyczne zabiegów takich jak osocze bogatopłytkowe i botox opóźni mechanizmy starzenia się skóry, zapewni odpowiednie odżywienie głębokich warstw skóry i pomoże w samoregeneracji komórek. Dobrze dobrane nieinwazyjne zabiegi wykonywane z rozsądkiem pomogą jak najdłużej utrzymać jędrność i promienność skóry.

Terapie takie jak laser frakcyjny CO2 pomogą zniwelować widoczność blizn potrądzikowych, ujednolicą koloryt cery skłonnej do przebarwień i problemów z pigmentacją; laser stosowany jest także w zabiegach trwałego usuwania owłosienia (epilacja), które można wykonywać bez względu na wiek pacjenta, jeżeli tylko wywiad lekarski nie ujawnił żadnych przeciwwskazań. Osoby młode zgłaszają się do klinik medycyny estetycznej z takimi problemami jak przebarwienia, cera naczynkowa, zbędne owłosienie lub blizny potrądzikowe i powypadkowe – te wszystkie defekty niweluje się metodą laseroterapii, jednak typ urządzenia i moc wiązki lasera zależy od rodzaju problemu. Zanim uwierzymy, że dana technologia laseroterapii na pewno rozwiąże nasz problem, czy to pod wpływem opinii innych, czy na podstawie informacji znalezionych w sieci, należy zasięgnąć porady specjalisty medycyny estetycznej. Jest to szalenie istotne, gdyż tylko szczegółowy wywiad lekarski umożliwi ocenę rzeczywistego stanu skóry pacjenta i stopnia zaawansowania problemu celem doboru odpowiedniej metody leczenia, która będzie bezpieczna i zapewnia najlepsze rezultaty estetyczne.

Mezoterapia igłowa osoczem

Osocze bogatopłytkowe PRP podawane podskórnie metodą mezoterapii to metoda gwarantująca optymalne efekty odżywienia i regeneracji skóry u osób młodych. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg w pełni bezpieczny, gdyż wykorzystuje się preparat na bazie krwi własnej pacjenta. Co ważne dla osób ze skłonnością do alergii, podczas zabiegu osoczem bogatopłytkowym ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znikome. 

Toksyna botulinowa

Działanie toksyny botulinowej, potocznie znanej jako botox, polega na tymczasowej blokadzie przekaźnictwa nerwowego, na skutek czego powstrzymane zostaje nadmierne zginanie skóry. Botox to idealne rozwiązanie problemu zmarszczek mimicznych u osób młodych – zapobiega utrwalaniu istniejących i limituje powstawanie nowych zmarszczek dynamicznych. Zabieg podania botoksu wykorzystuje bezpieczne stężenie toksyny podanej domięśniowo (w przeciwieństwie do zabiegów wypełniania zmarszczek, np. preparatami z kwasem hialuronowym).

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z głównych składników skóry, obok elastyny i kolagenu, odpowiedzialny za retencję wody w komórkach naskórka. Wiązanie wody przez kwas hialuronowy pozwala na dłużej zachować jędrność i elastyczność naskórka. Należące do grupy wypełniaczy preparaty z kwasem hialuronowym w składzie, gdy podane bezpośrednio w głębokie warstwy skóry właściwej, pozwalają wzmocnić skórę oraz zapewnić jej odpowiednie odżywienie. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego odbywać się może metodą tradycyjnej mezoterapii strzykawką lub za pomocą pistoletu do mezoterapii igłowej.

Więcej informacji na temat profilaktyki powstawania zmarszczek mimicznych u osób młodych znajdziesz tutaj: http://innews.pl/informacja_prasowa/Zabiegi-medycyny-estetycznej-w-profilaktyce-anti-aging/20040