Rewolucja w dziedzinie medycyny estetycznej: aktywna fibryna

Fibryna bogatopłytkowa i-PRF to przełomowe osiągnięcie w dziedzinie rewitalizacyjnych zabiegów medycyny estetycznej, których celem jest naturalna i skuteczna stymulacja komórek skóry do samo odbudowy.

Działanie fibryny polega na wytworzeniu pod skórą delikatnej siateczki, której budulcem są włókna fibryny, dzięki czemu uzyskuje się widoczny efekt wygładzenia powierzchni skóry. Efekt spłycenia zmarszczek widoczny jest niemal natychmiast po zakończeniu wstrzykiwania.

Efekt długofalowego działania fibryny (aktywnej formy fibrynogenu) polega na stymulacji do samoregeneracji dzięki komórkom płytek krwi dostarczonych w głąb skóry wraz z podaniem podskórnym roztworu fibryny i-PRF. Zawarte w fibrynie bogatopłytkowej czynniki wzrostu odpowiedzialne są za przyspieszenie angiogenezy, syntezę nowych fibroblastów oraz osteoblastów, i tym samym przyspieszenie mechanizmu gojenia uszkodzonych komórek i regeneracji tkanek.

Sposób działania fibryny aktywnej na skórę w miejscu iniekcji często porównuje się z efektami po zabiegach wampirzego liftingu osoczem bogatopłytkowym.

Tak jak w przypadku zabiegów wypełniania zmarszczek w mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym, fibryna aktywna to koncentrat trombocytów uzyskany z krwi własnej pacjenta.

Proces wytworzenia fibryny bogatopłytkowej i-PRF zakłada pominięcie dodania antykoagulantów. Natychmiast po pobraniu, krew poddaje się odwirowaniu.

Różnica w efektach mezoterapii osoczem i działaniu fibryny bogatopłytkowej i-PRF polega na sposobie, w jaki uwalniane są kluczowe dla obu zabiegów czynniki wzrostu.

Podczas terapii fibryną aktywną, ich stopniowe, rozłożone w czasie wydzielanie zapewnia optymalny efekt biostymulacji komórek — znacznie lepszy niż ich nagłe uwolnienie po mezoterapii osoczem PRP. Efekt zabiegu fibryną aktywną utrzymuje się nawet do 24 miesięcy. Skóra staje się bardziej elastyczna, sprężysta i nawilżona, cera zyskuje jednolity koloryt, a zmarszczki są widocznie wygładzone.

Dowiedz się więcej: innym zabiegiem mezoterapii często kojarzonym z zabiegami fibryną jest wampirzy lifting (mezoterapia osoczem bogatopłytkowym), gdyż również wykorzystuje materiał autologiczny pobrany od pacjenta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close