Zalecenia po zabiegu laserem frakcyjnym CO2

Zbliżająca się jesień to czas roku polecany na wykonanie zabiegów medycyny estetycznej mających na celu usuwanie przebarwień, rewitalizację i regenerację skóry. Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 niewskazane są, gdy po zabiegu ryzykujemy nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV, nie mówiąc już o kąpielach słonecznych. Dlatego też, okres jesienny to idealny czas na tego typu zabiegi laserem frakcyjnym. Temperatura na zewnątrz pozwala zastosować odpowiednią technikę pielęgnacyjną, stosowanie kremów i masek, jednocześnie niska temperatura nie zagraża wystąpieniu powikłań. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po laserze frakcyjnym?

Pielęgnacja skóry po laserze frakcyjnym

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 stosuje się w zabiegach likwidujących przebarwienia, blizny potrądzikowe lub inne, zabiegach rewitalizacji i głębokiej odbudowy skóry. Gojenie po laserze frakcyjnym i czas rekonwalescencji uzależnione są od parametrów urządzenia lasera, jakie zostały użyte podczas zabiegu. Decydują o tym moc lasera i głębokość skóry, na jakiej działała wiązka lasera. Pielęgnacja skóry po laserze frakcyjnym jest znacznie łatwiejsza, jeżeli przed zabiegiem skóra była odpowiednio odżywiona.

Po laserze frakcyjnym CO2 niezwykle istotne jest zachowanie odpowiedniej higieny skóry. Należy zawsze stosować się do zaleceń lekarza medycyny estetycznej. W zależności od parametrów lasera, gojenie się skóry po naświetlaniu laserem trwa od 2 do 10 dni. Przez 3 do 6 miesięcy po zabiegu laserem frakcyjnym nie zaleca się opalania – obowiązkowe jest stosowanie kremów z filtrem. Dlatego też, okres jesienny to najlepsza pora na zabieg laserem CO2.

Bezpośrednio po zastosowaniu lasera, skóra jest czerwona, obrzęknięta, miejscowo wystąpić może wysięk krwi i płynu tkankowego. Jeszcze podczas zabiegu, jak i zaraz po zakończeniu naświetlania, stosuje się okłady chłodzące, które zmniejszają dyskomfort dla pacjenta oraz niwelują obrzęk. Zaczerwienienie i obrzęk ustępują po około dwóch dniach, natomiast wtedy pojawiają się rozległe strupki na powierzchni skóry objętej stosowaniem lasera. Strup należy pozostawić do całkowitego samoczynnego złuszczenia. Przez ten czas należy kilka razy dziennie stosować kremy łagodzące podrażenienia (odpowiedni produkt poleci Twój specjalista medycyny estetycznej). Zdecydowanie zabrania się korzystania z basenu i sauny. Nie wolno dotykać gojącej się skóry brudnymi rękoma, tym bardziej niewskazane jest zdrapywanie strupków!

Kiedy strup już się złuszczy, należy stosować krem regenerujący. Pielęgnacja skóry na dzień powinna obejmować stosowanie kremów z filtrem UV przez 6 miesięcy po zabiegu laserem CO2.

Więcej rzetelnych informacji na temat zabiegów laserem frakcyjnym znajdziesz na stronie https://www.nowaestetyka.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/laser-frakcyjny-co2/

One thought on “Zalecenia po zabiegu laserem frakcyjnym CO2

  1. Mi się udało pozbyć przebarwień i blizn po trądziku młodzieńczym na twarzy i ramionach, plecach. Wszystkie wcześniejsze peelingi chemiczne itp., kremy maści nie dawały żadnej poprawy, dopiero laserofaterapia frakcyjna rozwiązała problem, miałam dopiero 2 zabiegi a już widać znaczną poprawę! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close