Laserowe zamykanie naczynek

Popękane naczynia krwionośne nie są rzadką dolegliwością i wiele osób boryka się z nieestetycznie wyglądającymi pajączkami na twarzy. Równie uciążliwe są odcinkowe rozszerzenia żył na kończynach dolnych, czyli żylaki. W związku z tym dużym zainteresowaniem cieszą się mało inwazyjne, a zarazem skuteczne metody leczenia owych przypadłości.

Laserowe zamykanie naczynek

Najbardziej efektywna metoda radzenia sobie z popękanymi naczynkami polega na zastosowaniu światła lasera o ściśle określonej długości fal. Wiązka światła laserowego zostaje precyzyjnie skierowana na konkretne miejsce, gdzie znajdują się połączenia żył, a dzięki temu cały pajączek jest likwidowany. Światło laserowe przenika przez skórę pacjenta, a następnie styka się z hemoglobiną i dość mocno ją podgrzewa, co skutkuje obkurczeniem i zamknięciem naczynia krwionośnego. Zazwyczaj po 3-4 tygodniach następuje całkowite jego wchłonięcie.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy gwarantuje osiągnięcie zadowalającego efektu i przede wszystkim ma charakter trwały. Co niezwykle ważne, wiązka światła emitowana przez laser nie uszkadza naskórka, więc sam zabieg jest w zasadzie nieinwazyjny. Laserowe usuwanie popękanych naczynek nie pozostawia śladów na skórze, nie sprawia również bólu, a jedynie lekki dyskomfort. Po zabiegu może utrzymywać się przez jakiś czas delikatne obrzmienie skóry i uczucie pieczenia. Skórę należy natłuszczać i nawilżać. Przez kilka, a nawet kilkanaście dni powinno się unikać słońca, sauny, dużego wysiłku fizycznego oraz kąpieli w basenie. Zdarza się, że usuwanie popękanych naczynek laserem należy powtórzyć, szczególnie dotyczy to nóg, na których naczynka zamykają się trudniej.

Skleroterapia, czyli niechirurgiczne zamykanie naczyń krwionośnych na nogach

Każdy nowoczesny gabinet medycyny estetycznej ma w swojej ofercie niechirurgiczne zamykanie naczynek i leczenia żylaków. Skleroterapia polega na podaniu leku obliterującego, który poprzez drażnienie wewnętrznych ścian naczynka uaktywnia procesy zapalne. W efekcie dochodzi do zwłóknienia, a następnie trwałego zarośnięcia żył. Lek w formie spienionej można wstrzykiwać bezpośrednio do wnętrza żylaka i ta metoda sprawdza się w przypadku większych zmian. Przy niewielkich widocznych naczynkach wstrzykuje się środek obliterujący w formie roztworu, a wkłuć dokonuje się za pomocą niezwykle cienkich igieł. Po zabiegu należy zrobić ucisk z bandażu albo rajstop uciskowych, który zapobiega powikłaniom, a zarazem zwiększa szansę na sukces. Nie wolno przegrzewać nóg nawet przez kilka tygodni. Na efekty trzeba trochę poczekać, ponieważ czas gojenia wynosi od czterech tygodni do sześciu miesięcy. Wiele zależy od stopnia zaawansowania zmian i średnicy żyły.

Czytaj więcej: Efekty laserowego zamykania naczynek na skórze twarzy

One thought on “Laserowe zamykanie naczynek

  1. Czy laserowe usuwanie naczynek na nogach jest bardziej czy mniej bolesne od skleroterapii? Zastanawiam się nad wizytą u dermatologa z tym problemem ,ale nie wiem która metoda będzie mniej bolesna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close