Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zabiegi powiększania i modelowania konturu ust to zdecydowanie najczęściej wykonywane zabiegi z gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg ma na celu nie tylko powiększenie warg, ale również skorygowanie kształtu ust, poprawę zaznaczenia konturu ust, poprawę czerwieni warg. Pełne, ponętne usta to marzenie kobiet w każdym wieku – głównie ze względów estetycznych. Poprawa wyglądu ust sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjne i wzrasta poczucie naszego zadowolenia z wyglądu własnego ciała; przecież każda z nas chce być atrakcyjna i pożądana!

Powiększenie i wymodelowanie ust to zabieg, który nie jest ograniczony wiekiem pacjenta. Chociaż szczególnie popularny wśród kobiet, powiększeniu ust poddają się również coraz częściej mężczyźni. U osób młodych, powiększanie ust kwasem hialuronowym to sposób niwelowania asymetrii między wargą dolną i górną. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym redukuje także niedoskonałości wynikające z nieprawidłowego wykształcenia się warg u kobiet i mężczyzn. U osób dojrzałych, wypełnianie ust kwasem hialuronowym to korekta konturu i kolorytu oraz nadanie objętości wargom, na których widać efekty starzenia. Docelowa grupa wiekowa zabiegów powiększania ust to kobiety w wieku 25-30 lat.

Do korzyści powiększania ust za pomocą preparatów z kwasem hialuronowym należą:

  • korekta asymetrii ust
  • nadanie atrakcyjnego koloru czerwieni ust
  • delikatna redukcja mikro zmarszczek w okolicy ust
  • podniesienie opadających kącików
  • wyraźny kontur ust

Zazwyczaj stosuje się wypełniacze pochodzenia sztucznego. Kwas hialuronowy to naturalny składnik komórek ludzkich, odpowiada za retencję cząsteczek wody w komórkach skóry, dzięki czemu zyskują na objętości – to dlatego hialuron to częsty składnik kremów redukujących zmarszczki. Kwas hialuronowy w wypełniaczach to składnik pochodzenia syntetycznego. Wypełniacze używane do powiększania i modelowania ust mają konsystencję żelu, poddaje się je podskórnie metodą iniekcji bardzo cienką igłą. Produkty te charakteryzują się różną gęstością – dobiera się je w zależności od miejsca iniekcji. Istnieje gama produktów wypełniaczy z kwasem hialuronowym przeznaczonych do modelowania ust.

Czytaj więcej na ten temat: Dolina łez i cienie pod oczami – wypełnianie kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – u lekarza czy kosmetyczki?

Do wykonywania zabiegów powiększania ust kwasem hialuronowym uprawnieni są jedynie lekarze medycyny estetycznej i dermatolodzy. Kosmetyczki i kosmetolodzy nie mogą przeprowadzać terapii kiedy dochodzi do naruszenia ciągłości skóry – tak więc żadnych zabiegów, w których stosuje się iniekcje. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych, niezbędna jest konsultacja medyczna – której kosmetyczka nie zapewni. Co więcej, rejestrowane, testowane laboratoryjnie preparaty do powiększania ust, są dystrybuowane jedynie lekarzom. W przypadku wykonania modelowania ust w gabinecie kosmetologicznym, zastosowany wypełniacz może okazać się produktem niewłaściwym w przypadku iniekcji!

Bezinwazyjne powiększanie ust – efekty

  • przywrócenie żywej czerwieni ust
  • pełne wargi
  • poprawa konturu ust
  • podniesienie kącików
  • redukcja zmarszczek wokół ust

Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Niechirurgiczne modelowanie ust kwasem hialuronowym zazwyczaj kosztuje od 700 do 1200 złotych. Konkretna cena zależy jednak od ilości wstrzykniętego preparatu. Oczywiście w dużym mieście cena zabiegu będzie wyższa.

Czy kwas hialuronowy gwarantuje trwałe powiększenie ust?

Kwas hialuronowy powiększa objętość ust – stąd też pierwsze efekty widoczne są natychmiast po wstrzyknięciu. Jednak na finalny wygląd ust po powiększeniu należy poczekać do 48 godzin, kiedy ustępuje opuchlizna.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na jak długo?

Kwas hialuronowy powiększa usta na 6-12 miesięcy – chociaż u niektórych pacjentów efekt może utrzymać się nawet 3 lata! Czas ten zależy od rodzaju preparatu – produkty dedykowane specjalnie do powiększania ust będą utrzymywać się dłużej. Do czynników decydujących o trwałości efektu zależą indywidualne skłonności organizmu do szybkiego trawienia kwasu hialuronowego – im w skórze więcej enzymu odpowiedzialnego za rozkładanie hialuronu tym szybciej efekt zniknie.

Skutki uboczne powiększania ust kwasem hialuronowym

Czasami po zabiegu występują skutki uboczne, chociaż wstrzyknięcie wypełniacza jest stosunkowo standardowym zabiegiem i nie niesie za sobą poważnych powikłań. Po iniekcji kwasu hialuronowego może wystąpić tymczasowa opuchlizna i wrażliwość na dotyk. Zazwyczaj nieprzyjemności te ustępują po kilkunastu godzinach.

Chirurgiczne powiększanie ust

Celem operacji powiększenia ust jest wymodelowanie  kształtu, podniesienie opadających kącików ust oraz wygładzenie zmarszczek mimicznych otaczających usta.

Operacyjne powiększenie ust to oczywiście zabieg w znieczuleniu, najczęściej miejscowym. Trwa około 1 godziny. Powiększanie ust za pomocą tkanki tłuszczowej odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Dlatego też wymagana jest szczegółowa lista badań – jest to zabieg operacyjny, a nie kosmetologiczny.

Do możliwych niechcianych skutków ubocznych zabiegów w udziałem skalpela to infekcje, stany zapalne oraz ryzyko przemieszczenia się implantu. Zabieg wymaga rekonwalescencji, przez kilka dni po wszczepieniu implantu należy uważać na nadmierną mimikę twarzy, pić przez słomkę, nie dotykać twarzy brudnymi rękoma aby zapobiegać infekcjom. Nie wolno też palić papierosów. Po operacji występuje kilkutygodniowy obrzęk – w tym czasie należy unikać promieniowania UV, wysokich zmian temperatur; należy zrezygnować z basenu, sauny czy solarium.

Chirurgiczny zabieg powiększenia ust to w większych miastach Polski koszt około 2 tys. złotych, w zależności czy zdecydujemy się na modną renomowaną klinikę, czy raczej mały specjalistyczny gabinet medycyny estetycznej.

Dowiedz się więcej – przydatne linki