Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zabiegi powiększania i modelowania konturu ust to zdecydowanie najczęściej wykonywane zabiegi z gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg ma na celu nie tylko powiększenie warg, ale również skorygowanie kształtu ust, poprawę zaznaczenia konturu ust, poprawę czerwieni warg. Pełne, ponętne usta to marzenie kobiet w każdym wieku – głównie ze względów estetycznych. Poprawa wyglądu ust sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjne i wzrasta poczucie naszego zadowolenia z wyglądu własnego ciała; przecież każda z nas chce być atrakcyjna i pożądana!

Powiększenie i wymodelowanie ust to zabieg, który nie jest ograniczony wiekiem pacjenta. Chociaż szczególnie popularny wśród kobiet, powiększeniu ust poddają się również coraz częściej mężczyźni. U osób młodych, powiększanie ust kwasem hialuronowym to sposób niwelowania asymetrii między wargą dolną i górną. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym redukuje także niedoskonałości wynikające z nieprawidłowego wykształcenia się warg u kobiet i mężczyzn. U osób dojrzałych, wypełnianie ust kwasem hialuronowym to korekta konturu i kolorytu oraz nadanie objętości wargom, na których widać efekty starzenia. Docelowa grupa wiekowa zabiegów powiększania ust to kobiety w wieku 25-30 lat.

Do korzyści powiększania ust za pomocą preparatów z kwasem hialuronowym należą:

  • korekta asymetrii ust
  • nadanie atrakcyjnego koloru czerwieni ust
  • delikatna redukcja mikro zmarszczek w okolicy ust
  • podniesienie opadających kącików
  • wyraźny kontur ust

Zazwyczaj stosuje się wypełniacze pochodzenia sztucznego. Kwas hialuronowy to naturalny składnik komórek ludzkich, odpowiada za retencję cząsteczek wody w komórkach skóry, dzięki czemu zyskują na objętości – to dlatego hialuron to częsty składnik kremów redukujących zmarszczki. Kwas hialuronowy w wypełniaczach to składnik pochodzenia syntetycznego. Wypełniacze używane do powiększania i modelowania ust mają konsystencję żelu, poddaje się je podskórnie metodą iniekcji bardzo cienką igłą. Produkty te charakteryzują się różną gęstością – dobiera się je w zależności od miejsca iniekcji. Istnieje gama produktów wypełniaczy z kwasem hialuronowym przeznaczonych do modelowania ust.