Niechirurgiczne uzupełnianie włosów – naturalny efekt zagęszczenia włosów

Przerzedzanie włosów to głównie problem dotyczący płci męskiej, jednak obecnie na ten problem cierpi również coraz więcej osób młodych, także kobiet. 40% panów zauważy u siebie zauważalne przerzedzanie się włosów już przed 35 rokiem życia. 60% ankietowanych, którzy zmagają się z uciążliwym problemem łysienia stwierdziło, że wolałoby mieć więcej włosów… niż przyjaciół czy pieniędzy!

Źródło: https://www.belgraviacentre.com/blog/hair-loss-facts-figures-and-statistics/

Problem przerzedzania włosów nie jest stricte problemem medycznym, jednak potrafi narazić pacjentów na ogromny skutki psychiczne. Jakie kroki należy podjąć, kiedy domowe sposoby, odżywki i inne kosmetyki przyspieszające porost włosów nie dają oczekiwanych rezultatów?

Transplantacja włosów to zabieg inwazyjny, na który nie zostają zakwalifikowani wszyscy pacjenci, który borykają się z problemem łysienia – androgenicznego, polekowego, całkowitego. Zabiegi przeszczepiania włosów własnych nie należą także do najtańszych. Współczesna medycyna estetyczna oferuje jednak świetną alternatywę dla chirurgicznych transplantacji włosów – nowoczesne niechirurgiczne implanty włosów. Mocowane podskórnie, dają natychmiastowy efekt widocznego zagęszczenia włosów do nawet 10 lat (dane producenta).

Sztuczne implanty włosów wykonane są z materiałów biokompatybilnych z ludzkim organizmem – dlatego też wykazuje się tak długotrwałe utrzymanie implantów w skórze. Niechirurgiczne implanty włosów nie ograniczają pacjenta w żaden sposób – po zagojeniu się skóry w miejscu aplikacji implantów włosy można dowolnie stylizować a nawet farbować, tak by osiągnąć efekt jak najbardziej zbliżony do włosów naturalnych pacjenta. Implanty występują jednak w ogromnej gamie odcieni i stylizacji (włosy proste, długie, falowane, kręcone…), tak by od samego początku możliwe było ich dopasowanie do naturalnego looku pacjenta.

Czytaj również: Domowe sposoby na zagęszczenie włosów vs. zabiegi medycyny estetycznej

Na czym polega niechirurgiczne uzupełnianie włosów?

Syntetyczne implanty włosów mocowane są podskórnie. Istnieje kilka metod aplikacji implantów – pierwsza z nich to tzw. mikroskóra, do której przymocowane są włosy sztuczne. W drugim kroku mikroskórę tę mocuje się w miejscu przerzedzenia włosów naturalnych. Drugi system alternatywny dla tradycyjnych przeszczepów włosów to aplikacja pojedynczych implantów włosów w miejscu łysienia. Lekarz medycyny estetycznej pomorze w doborze właściwych implantów, które zapewnią jak najbardziej naturalny i wieloletni efekt zagęszczenia, będąc jednocześnie zgodnym z kształtem czaszki.

W przypadku jakich typów łysienia stosuje się niechirurgiczne uzupełnianie włosów?

Nowoczesne niechirurgiczne implanty włosów stosować można na całej powierzchni skóry głowy dotkniętej problemem wypadania włosów naturalnych. Implanty stosuje się u kobiet i mężczyzn, bez ograniczeń wiekowych:

  • zakrycie blizn na głowie
  • łysienie androgenowe, polekowe, całkowite
  • również u dzieci.

Czy niechirurgiczne uzupełnianie włosów ogranicza pacjenta?

Efekt zagęszczenia włosów jest trwały. Nie stwierdza się przeciwwskazań, by pacjenci po wszczepieniu niechirurgicznych implantów włosów nie mogli uprawiać sportów, takich jak bieganie, pływanie. Po wygojeniu się skóry można korzystać z sauny, basenu, kąpieli słonecznych. W przypadku implantów syntetycznych mocowanych w skórze – w przeciwieństwie do peruk – nie ma możliwości przesunięcia się wypełnień włosów. Efekt jest niezwykle naturalny – implanty zdają się wyrastać ze skóry głowy, zupełnie jak włosy prawdziwe.

Różne metody niechirurgicznych implantów: