Domowe sposoby na zagęszczenie włosów vs. zabiegi medycyny estetycznej

Domowe sposoby na zagęszczenie włosów to nie zawsze w pełni naturalna, ale jednak tańsza metoda zagęszczenia włosów. Warto na samym początku naszej drogi wypróbować apteczne specyfiki, napary ziołowe, olejki lub serum na wypadanie włosów. Gdy jednak te nie przynoszą zadowalających efektów zagęszczenia włosów i powstrzymania ich nadmiernego wypadania, następnym krokiem będzie jeden z zabiegów medycyny estetycznej i konsultacja z lekarzem trychologiem. Poznajmy domowe sposoby na wypadanie włosów.

Olejek rycynowy na włosy

Polecany nie tylko na skórę głowy w miejscu utraty włosów (łysienie na szczycie głowy, zakola, łysienie na skroniach), ale także rzęsy i brwi. Olejek rycynowy odżywia, wzmacnia włosy, powoduje zdecydowane ich przyciemnienie. Najlepiej zdecydować się na nieco droższy nierafinowany olejek rycynowy – posiada on więcej składników odżywczych. Olejek jest oczywiście tłusty, może wymagać umycia włosów nawet 2 razy, aby skutecznie odtłuścić włosy – dlatego najlepiej stosować taką kurację wieczorem, tak by móc rano umyć włosy. Jeżeli myjemy włosy raczej wieczorem, można kurację stosować 2-3h przed kąpielą – taki czas powinien pozwolić na skuteczne wchłonięcie czynników odżywczych. Można nakładać nie tylko bezpośrednio na skórę głowy, ale także na końcówkach lub nawet całej długości włosów.

Serum na porost włosów

Szybki rzut okiem na listę produktów do pielęgnacji włosów na Wizażu: http://wizaz.pl/kosmetyki/wlosy/odzywki-i-maski pokazuje, ile firm i marek oferuje linie dedykowane walce z nadmiernym wypadaniem. Do dyspozycji mamy szampony, odżywki bez spłukiwania, produkty do stylizacji włosów dla włosów osłabionych, serum i różnego rodzaju olejki. Więcej o serii 4lashes pisałam w mojej recenzji serum na wypadanie włosów 4Lashes.

Oprócz sposobów DIY na wzmocnienie włosów, w klinikach medycyny estetycznej znajdziemy kilka skutecznych zabiegów, które stymulują pracę mieszków włosowych i skutecznie poprawiają stan skóry głowy – działając “od wewnątrz” dają większe szanse faktycznego, trwałego zagęszczenia włosów w miejscach ubytków, jak i na całej powierzchni skóry głowy. Należą do nich mezoterapia igłowa czyli mikronakłuwanie skóry głowy, terapia dwutlenkiem węgla oraz niechirurgiczne uzupełnianie włosów za pomocą sztucznych implantów włosów.

Mezoterapia skóry głowy

Wyróżniamy mezoterapię lekową skóry głowy, mezoterapię osoczem bogatopłytkowym oraz mezoterapię witaminową włosów. Wszystkie te zabiegi wykonywać można głowicą Dermapen – oryginalne urządzenie zapewnia znacznie większą precyzję aplikacji leku aniżeli mezoterapia manualna strzykawką insulinową.

Preparaty do mezoterapii włosów zawierają koktajle witaminowe i substancje odżywcze, których zadaniem jest stymulacja mikrokrążenia skóry głowy, naprawa struktury włosa, i oczywiście – stymulacja mieszków włosowych do produkcji nowych włosów. Mezoterapię skóry głowy można z powodzeniem stosować jako zabieg uzupełniający leczenia farmakologicznego łysienia. Osiąga jest bardzo dobre, trwałe rezultaty zagęszczenia włosów u kobiet i mężczyzn. Mezoterapia polecana jest w przypadku wielu rodzajów łysienia – genetycznym, polekowym, plackowatym. Mezoterapia włosów nie wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem trychologiem – może by stosowana po prostu jako metoda poprawy stanu skóry głowy i wzmocnieniu włosów.

Czytaj więcej: Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy osoczem bogatopłytkowym PRP – skuteczna walka z łysieniem

Karboksyterapia włosów

Leczenie dwutlenkiem węgla, wbrew pozorom, skutecznie dotlenia komórki naskórka, również poprawiając mikrokrążenie w obszarze leczenia. Karboksyterapia skóry głowy może być stosowania równolegle z zabiegami mezoterapii głowy.

Niechirurgiczne implanty włosów

Alternatywa dla operacyjnej implantacji włosów własnych. Niechirurgiczny przeszczep włosów polega na wszczepieniu za pomocą punchera, biozgodnych włosów sztucznych w miejscach ubytków włosów własnych. Sztuczne włosy utrzymują się w skórze nawet do 10 lat, są niezwykle elastyczne i wytrzymałe. Dzięki bogatej gamie stylizacji, bez problemu można dobrać implanty pasujące wyglądem do włosów własnych. Więcej informacji o zagęszczaniu metodą Biofibre znajdziesz również w jednym z naszych poprzednich artykułów na temat niechirurgicznego uzupełniania włosów.