Temat dnia: Mezoterapia igłowa – totalna regeneracja skóry twarzy 

Frakcyjna mezoterapia mikroigłowa to terapia polegająca na kompletnej przebudowie zmienionych chorobowo lub uszkodzonych komórek bez względu na miejsce występowania problemu. Efekty mezoterapii widoczne są już po pierwszym zabiegu. Z czym wiąże się pielęgnacja skóry po zabiegu mezoterapii frakcyjnej? Jak często należy zabieg powtarzać? Dowiedz się wszystkiego co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg mezoterapii frakcyjnej. 

Co daje mezoterapia igłowa twarzy? 

Efekty głębokiej mezoterapii cienkoigłowej to działanie przeciwzmarszczkowe, odmładzające i nawilżające. Wskazaniem jest przesuszona skóra, problemy z niejednolitą pigmentacją skóry twarzy, delikatne blizny potrądzikowe, bruzdy i pierwsze zmarszczki mimiczne. Mezoterapia kwasem hialuronowym dba o optymalne nawilżenie skóry dzięki optymalizacji zatrzymania cząsteczek wody w komórkach. Efektem spłycenia zmarszczek można objąć całą twarz, dekolt, szyję i dłonie. Kwas hialuronowy zmniejsza również pory, stymuluje produkcję elastyny i włókien kolagenowych, które z kolei przyczyniają się do elastyczności skóry. 

Dermapen – pielęgnacja po zabiegu 

Krem po mezoterapii igłowej ma na celu zmniejszenie obrzęku po zabiegu, łagodzi też podrażnienia skóry wywołane przez nakłucia. Mezoterapia nie wymaga rekonwalescencji, pacjent od razu powraca do codziennych czynności. Podczas gojenia się skóry nie ma specjalnych wytycznych oprócz delikatnego oczyszczania twarzy, zachowania higieny oraz unikania solarium i ekspozycji skóry na słońce przez 4 tygodnie po zabiegu. W lecie zalecane będzie stosowanie kremów z wysokim filtrem UV min. SPF30.  

Oferta gabinetów medycyny estetycznej 

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalny zabieg w gabinecie medycyny estetycznej? Mezoterapia mikroigłowa w domu za pomocą urządzenia “derma roller” nie daje takiego samego stopnia dokładności wykonania zabiegu jak urządzenia przeznaczenia medycznego. Działanie derma roller jest mniej kontrolowane- podrażnieniu podlega większy procent komórek niż w przypadku mezoterapii igłowej. Z drugiej strony, jego działanie jest bardziej powierzchowne – cenne czynniki aktywne i witaminy nie wnikną w aż tak głębokie partie skóry, by zapewnić optymalną regenerację. 

Preparaty do mezoterapii mikroigłowej

 • koktajle witaminowe
 • osocze bogatopłytkowe
 • komórki macierzyste 
 • produkty zawierające aminokwasy i kwas hialuronowy
 • kompleks peptydów mezoterapeutycznych 

Przeciwwskazania do mezoterapii mikroigłowej

 • choroby autoimmunologiczne i nowotwory 
 • aktywna opryszczka
 • aktywne stany zapalne skóry, w tym trądzik
 • ciąża i czas karmienia piersią 

Ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa?

Ceny mezoterapii igłowej mają duży rozmach cenowy – zależnie czy mówimy o mezoterapii igłowej gdzie zastrzyki wykonuje się manualnie, mezoterapii frakcyjnej Dermapen czy inną głowicą frakcyjną. Cena zależy również od preparatu wykorzystanego w zabiegu – zestawu witamin i substancji odżywczych lub osocza bogatopłytkowego pobranego z krwi pacjenta. Droższym wariantem mezoterapii igłowej jest zabieg odmładzania komórkami macierzystymi. Na cenę zabiegu wpływa koszt zestawu jednorazowych igieł i probówek potrzebnych do prawidłowego przygotowania sterylnej zawiesiny komórek macierzystych i czynników wzrostu z krwi, które następnie zostają wstrzyknięte w skórę pacjenta. 

Cena mezoterapii witaminowej zaczyna się już od 200 złotych, natomiast odmładzanie komórkami macierzystymi to wydatek od 700 do 1200 zł (w zależności od liczby zabiegów). 

Jak często powtarzać zabieg? 

Jeżeli zabieg ma na celu jedynie działanie profilaktyczne, takie jak regeneracja skóry i zapobieganie fotostarzeniu skóry twarzy, zabieg mezoterapii można powtarzać 2-3 razy do roku. Taka kuracja pomoże zachować odżywioną i dobrze nawilżoną skórę. Długość trwania terapii dobierana jest indywidualnie przez lekarza medycyny estetycznej zgodnie z potrzebami i stanem skóry pacjenta. Często stosowany model to 4-5 zabiegów mezoterapii co 14 dni, wraz z zabiegiem przypominającym raz na 6 miesięcy. Systematyczna mezoterapia zastawia skórę twarzy napiętą, wygładzoną i dobrze nawilżoną, zmarszczki są mniej widoczne. Jeżeli nie zmagasz się z konkretnym defektem estetycznym to mezoterapia raz na pół roku powinna sprostać Twoim potrzebom. 

Mezoterapia frakcyjna – wskazania

 • lwia zmarszczka
 • przebarwienia i plamy pigmentacyjne 
 • usuwanie zmarszczek wokół ust i oczu 
 • mezoterapia na worki pod oczami
 • kuracja antycellulitowa
 • mezoterapia dłoni 
 • regeneracja skóry twarzy
 • odmładzanie dłoni osoczem bogatopłytkowym
 • mezoterapia głowy osoczem bogatopłytkowym jako kuracja przeciwko wypadaniu włosów i przeciwdziałanie pogłębianiu się zakoli 
 • mezoterapia komórkami macierzystymi 
 • usuwanie blizn i redukcja rozstępów 

Warto przeczytać: 

 1. Mezoterapia igłowa – zalecenia po zabiegu Dermapen – Nowa Estetyka – gabinet medycyny estetycznej we Wrocławiu 
 2. Mezoterapia – działający miejscowo niechirurgiczny zabieg medyczny – czytaj więcej na Wikipedii
 3. Mezoterapia. Wady i zalety – kobieta.wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *