Liposukcja ultradźwiękowa – skuteczny sposób na zbędną tkankę tłuszczową?

Zalecenia do liposukcji ultradźwiękowej to usuwanie cellulitu i walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej w rejonach szczególnie problematycznych dla kobiet – takich jak “oponka” wokół brzucha, tzw. boczki, uda i łydki. Po liposukcję najczęściej sięgają osoby, które pomimo aktywnego trybu życia i zdrowego odżywiania nie widzą poprawy stanu skóry w miejscach, gdzie istnieje tendencja do odkładania się dodatkowego tłuszczyku. 

  • modelowanie sylwetki
  • usuwanie cellulitu
  • poprawa napięcia skóry, również po ciąży
  • walka z nadmiernym odłożeniem tkanki tłuszczowej w problematycznych rejonach ciała, takich jak uda, łydki, brzuch czy wyższe partie ramion

Liposukcja ultradźwiękowa rozpoczyna się od masażu miejsca poddawanego zabiegowi. Następnie 2 umieszczone pod kątem głowice emitują fale ultradźwiękowe, które działają na tkankę tłuszczową w zasysanym płacie skórnym. Choć może to brzmieć nieprzyjemnie, zabieg nie jest bolesny, pacjentki najczęściej odczuwają efekt mrowienia lub rozgrzania skóry w miejscu styku skóry i emiterów fal ultradźwiękowych. Po zabiegu skóra jest nieco zaczerwieniona – jednak efekt ten ustępuje sam. Bardziej gładką skórą możemy cieszyć się już po pierwszej sesji. 

Sam zabieg jest bezpieczny, nie wiąże się z żadnymi poważnymi skutkami ubocznymi, nie wymaga rehabilitacji – w przeciwieństwie do tradycyjnego odsysania tłuszczu nie ma ryzyka zatorów żylnych. Jak długo utrzymają się efekty redukcji tkanki tłuszczowej liposukcją ultradźwiękową zależy od dalszego stylu życia pacjentki po zabiegu. Jeżeli metamorfozie nie będzie towarzyszyć poważna zmiana w podejściu do właściwego odżywiania – tłuszcz wróci. 

Liposukcja ultradźwiękowa może nie przynieść efektu zmniejszenia obwodu problematycznego rejonu ciała, np. ud czy łydek. Jednak jeżeli zmagasz się z problemem skórki pomarańczowej – zabieg liposukcji ultradźwiękowej ujędrni skórę i cellulit będzie zdecydowanie mniej widoczny już po jednym zabiegu. 

Zabiegu liposukcji ultradźwiękowej raczej nie wykonamy w domu – urządzenie do tego zabiegu kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeżeli zabieg wykonywany jest oryginalnym urządzeniem Med2 Contour to cena jednego zabiegu waha się w granicach 700-900. Przy zakupie pakietu cena jednej sesji może spaść do 600zł. 

Czytaj również: Skuteczne metody usuwania rozstępów

Mogą cię zainteresować:

    None Found

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *