Zabiegi na cienie pod oczami

Kiedy dokładna pielęgnacja kremami pod oczy nie przynosi oczekiwanych efektów, Twoja skóra oczu może potrzebować dodatkowego zastrzyku energii i witamin. Podczas gdy serum energizujące przysienie tymczasową ulgę, worki i cienie pod oczami wymagać mogą interwencji lekarskiej. Jak długo po zabiegu medycyny estetycznej utrzymuje się efekt gładkiej skóry? Czy usuwanie worków pod oczami kwasem to najlepszy sposób na odmłodzenie skóry? 

Zabiegi medycyny estetycznej pod oczy – wskazania: 

  • usunięcie doliny łez
  • usuwanie cieni pod oczami
  • likwidacja worków pod oczami
  • wypełnianie drobnych zmarszczek mimicznych
  • podniesienie opadających kącików oczu 
  • likwidacja kurzych łapek
  • pozbycie się bruzd i zagłębień 
  • wyrównanie niedoskonałości 

Kwas pod oczy – dla osób w jakim wieku?

Wypełniacze takie jak kwas hialuronowy (niezawierające silikonów) bardzo rzadko powodują uczulenia lub skutki uboczne. Wypełnianie worków pod oczami zazwyczaj jednak wykonuje się po 40. roku życia, kiedy następuje znaczny ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej. Lekarz medycyny estetycznej może odmówić wykonania zabiegu kwasem hialuronowym pod oczy w przypadku osób młodszych, gdy nie ma prawdziwych wskazań do podania wypełniacza. 

Co powoduje cienie i worki pod oczami? 

Worki pod oczami nierzadko spowodowane są czynnikami genetycznymi – tym, jaka ilość tkanki tłuszczowej znajduje się pod skórą oraz jak głęboko osadzone są oczodoły. Innymi czynnikami, które sprzyjają starzeniu się skóry wokół oczu, powstawaniu cieni i trwałej opuchlizny pod oczami są czynniki środowiskowe, odpowiednia pielęgnacja, zdrowy tryb życia i odpowiednia ilość regularnego odpoczynku. Trwałe niedosypianie, niezdrowa dieta, palenie papierosów powoduje pogarszanie się stanu już i tak bardzo delikatnej skóry wokół oczu. 

Czytaj także: Dolina łez i cienie pod oczami – wypełnianie kwasem hialuronowym

Gdzie mogę wykonać usuwanie cieni pod oczami? 

Upoważnieni do przeprowadzania zabiegów likwidacji zmarszczek kwasem hialuronowym (HA) są nie tylko lekarze medycyny estetycznej i dermatolodzy, ale również wykwalifikowany personel w klinikach estetyki. Zależnie od potrzeb Twojej skóry, lekarz zaproponuje odpowiedni sposób leczenia – podanie wypełniacza nie jest zawsze odpowiedzią na jakikolwiek defekt estetyczny twarzy. To co sprawdziło się w przypadku Twojej siostry czy koleżanki nie musi przynieść zadowalających efektów w Twoim przypadku. 

Jak przebiega wypełnianie zmarszczek kwasem? 

Kwas hialuronowy pod oczy pozwala, zamiast tuszowania kosmetykami, trwale wyrównać nierówności skóry, wygładzić zmarszczki i nadać twarzy młodszy, wypoczęty wygląd. Ostrzykiwanie kwasem HA polega na podskórnym podaniu preparatu za pomocą bardzo cienkiej igły. Dla zachowania komfortu zabiegu (konieczne jest kilkukrotne nakłucie skóry, w zależności od powierzchni poddawanej zabiegowi), skórę znieczulić można żelem z anestetykiem. Jego działanie zaczyna się po około 30 minutach. Wypełnianie doliny łez nie wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu. 

Więcej na ten temat: Zalecenia po kwasie hialuronowym

Jak dbać o skórę po zabiegu? 

Pielęgnacja po wstrzyknięciu kwasu pod oczy polega na utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Należy zachować higienę, zawsze myć ręce przed nakładaniem makijażu lub demakijażem, nie dotykać twarzy brudnymi rękoma przez 1-3 dni po zabiegu kwasem. Najczęstsze skutki uboczne po podaniu kwasu to delikatna opuchlizna, świąd w okolicy nakłuć i zaczerwienienie skóry. Objawy te nie powinny jednak utrzymywać się dłużej niż 3 dni. Możliwa jest również tymczasowa tkliwość skóry. Jednak gdy tylko dojdzie do pogorszenia wspomnianych skutków ubocznych nie wolno zwlekać i skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg. Niezwykle rzadkim, jednak możliwym efektem ubocznym jest pojawienie się grudek i zgrubień pod skórą wskutek wystąpienia uczulenia na wypełniacz. 

Czytaj więcej na ten temat: Naturalność wypełniania zmarszczek – czy to możliwe?

Mogą cię zainteresować:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *