Zabiegi odmładzające w obrębie twarzy

Najczęściej stosowane procedury w medycynie estetycznej mają na celu nie tyle co usuwanie defektów estetycznych, co ogólną rewitalizację i odmłodzenie twarzy. Chociaż większość zabiegów opiera się na zastosowaniu substancji obcych (wypełniacze, nici), popularne są również zabiegi naturalne gdzie materiał wypełniający pochodzi z ciała pacjenta (wampirzy lifting, zastrzyki fibryny bogatopłytkowej, zabiegi odmładzania komórkami macierzystymi). Odpowiednie zaplanowane i starannie wykonane zabiegi dają naturalne efekty bez ryzyka powikłań. 

Modelowanie i powiększanie ust 

Pacjenci decydujący się na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym – bo takie wypełniacze (Princess, Stylage) stosuje się w tych zabiegach – robią to chcąc zmniejszyć asymetrię, uwydatnić wąską wargę górną czy przywrócić naturalną czerwień ust z dodatkowym efektem optycznego powiększenia. Wbrew temu co można usłyszeć, do powiększania ust nie stosuje się botoxu. Iniekcja kwasu trwa 30-45 minut, pierwsze efekty widoczne są od razu, jednak finalny rezultat ocenia się dopiero po 14 dniach od zabiegu. W zależności od zastosowanego preparatu, czas przez jaki można cieszyć się efektem bardziej nawilżonych, pięknych, zmysłowych ust to 6-20 miesięcy. Następnie zabieg można powtórzyć. 

Czytaj więcej: Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Usuwanie zmarszczek 

Iniekcyjne metody redukcji zmarszczek i bruzd opierają się głównie na preparatach na bazie kwasu hialuronowego, takich jak Princess, Stylage, Restylane lub produktów generycznie określanych mianem Botoxu (toksyna botulinowa). Zastosowanie jako metoda usuwania zmarszczek mają również laser frakcyjny, nici liftingujące oraz osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting). 

Produkty na bazie hialuronu mają za zadanie nie tylko widocznie wygładzić skórę, ale również stymulować syntezę kolagenu i nowej elastyny – rzutując na długofalowe działanie odmładzające. 

Botox, czyli produkty takie jak Azzure, działają jedynie przez ok. 6 miesięcy po iniekcji, ma działanie jedynie wygładzające. Czasowo ogranicza przekaźnictwo nerwowe do mięśni twarzy odpowiedzialnych za powodowanie zmarszczek mimicznych, jednak produkty botoksu same w sobie nie mają działania rewitalizującego. Następuje widoczne wygładzenie zmarszczek w miejscu iniekcji, takich jak zmarszczki palacza, kurze łapki, zmarszczki na czole. 

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Świetna alternatywna dla chirurgicznej korekty krzywizny nosa. Sprawdza się jednak w mniej zaawansowanych przypadkach defektów. Efekt prostowania nosa kwasem hialuronowym (Hialuron) nie jest jednak trwały, utrzymuje się średnio półtora roku to maksymalnie 2 lat, zależnie od sposobu w jaki organizm radzi sobie z rozkładaniem produktu. Zabieg można powtarzać. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym popularne jest wśród pacjentów, którzy myślą o operacyjnym usunięciu defektu, lecz chcą najpierw przekonać się, jakie efekty osiągnąć można dzięki medycynie estetycznej. 

Czytaj również: Zalecenia po kwasie hialuronowym

Korekta owalu twarzy

Wiotczenie skóry zmienia owal twarzy, staje się ona bardziej pociągła i wygląda na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. Modelowanie owalu twarzy zakłada usunięcie tzw. “chomików” i podwójnego podbródka, korektę fałdów nosowo-wargowych i uniesienie brwi. Efekty utrzymują się od 6 miesięcy do nawet 2 lat, zależnie od tego czy wolumetria wykonana została za pomocą kwasu hialuronowego, czy też nici liftingujących np. PDO. Wolumetria nićmi to zabieg zdecydowanie bardziej inwazyjny, często wykonuje go lekarz chirurgii plastycznej. 

Wolumetria twarzy kwasem jest nieinwazyjna, nie wymaga rekonwalescencji, po iniekcji wypełniacza pacjentka od razu wraca do domu i codziennych zajęć. Hialuron występuje naturalnie w ludzkim organizmie, produkty na bazie kwasu są bio-kompatybilne i rzadko wywołują uczulenia – pod warunkiem, że produkt został zaaplikowany właściwą techniką, w odpowiedniej dawce i na właściwą głębokość skóry. 

Mogą cię zainteresować:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *