Laserowe usuwanie blizn za pomocą lasera frakcyjnego CO2

Proces usuwania blizn laserem frakcyjnym to metoda prosta i sprawdzona, ogólne działanie lasera na skórę to stymulacja odmładzania – tak więc dodatkowym efektem jest nawet wygładzenie drobnych zmarszczek mimicznych i przywrócenie jednolitego kolorytu skóry. Szczególnie jeżeli bliznom po trądziku towarzyszą zaburzenia pigmentacyjne, czyli tak zwane przebarwienia. Działanie lasera to wykonanie mikro uszkodzeń skóry w bezpieczny, kontrolowany sposób. Skóra zdrowa, niezmieniona chorobowo, zostaje nienaruszona. Zdrowa tkanka okalająca mikrouszkodzenia stymuluje procesy naprawcze w miejscu działania głowicy urządzenia. Widoczne na skórze dziurki to skutek miejscowego odparowania wody z komórek. 

Gdzie można stosować laser frakcyjny na usuwanie blizn? 

  • blizny potrądzikowe na całej twarzy, w obrębie policzków i czoła
  • na ramionach
  • na plecach

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – czy to boli? 

Zabieg usuwania blizn laserem jest zazwyczaj bezbolesny. Przed zabiegiem typowo nakłada się żel chłodzący, który ma również za zadanie miejscowo znieczulić rejon skóry objęty zabiegiem. Po zastosowaniu lasera skóra jest opuchnięta i podrażniona – wtedy żel chłodzący zmniejsza dyskomfort. Kilka dni po zabiegu usuwania blizn laserem to okres rehabilitacji – pielęgnacja wymaga zadbania o ogólną higienę skóry oraz ochronę przed nadmiernym promieniowaniem UV. Zaleca się kremy z wysokim filtrem, nawet w zimie. 

Usuwanie świeżych i kilkuletnich blizn 

Laser frakcyjny skutecznie usuwa zarówno świeże blizny potrądzikowe, jak i te wieloletnie. Należy pamiętać jednak, że w przypadku blizn świeżych można spodziewać się lepszego działania lasera, prawdopodobne, że do satysfakcjonującego wygładzenia skóry wystarczą 2-4 zabiegi – oczywiście w zależności od stopnia zaawansowania niedoskonałości. Im nowsze blizny, tym lepsze działanie lasera. Zazwyczaj jednak wykonuje się 3-10 zabiegów. Przez kilka tygodni przed zabiegiem usuwania blizn laserem należy unikać słońca – opalenizna to przeciwwskazanie do stosowania jakichkolwiek laserów kosmetycznych. Laser frakcyjny jednak nie usuwa samego źródła problemu – nie wolno go również stosować w przypadku aktywnego trądziku. Wcześniejsza konsultacja z lekarzem dermatologiem pozwoli oszacować skalę problemu i ewentualnie wprowadzić dodatkowe leczenie wspomagające, zanim rozpoczniemy leczenie blizn laserem. 

Mogą cię zainteresować:

    None Found

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *