Jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej?

Gładką i napiętą skórę brzucha i umięśnione nogi bez skórki pomarańczowej głównie zawdzięczamy regularnym ćwiczeniom i diecie – co jeżeli jednak prowadzisz zdrowy tryb życia, a na pośladkach i udach pojawił się cellulit, a Twój brzuch zdobi zbędna tkanka tłuszczowa? Dowiedz się jak wymodelować ciało i zredukować cellulit dzięki zabiegom medycyny estetycznej: liposukcji ultradźwiękowej i karboksyterapii. 

Zmniejszenie produkcji kolagenu i postępujące wiotczenie skóry to naturalne konsekwencje procesów starzenia. Życie w pośpiechu i niedosypianie sprzyjają zmęczeniu, brak nam czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, ciężko nam znaleźć codziennie czas na aktywność fizyczną. Współczesna medycyna estetyczna pozwala cofnąć widoczne oznaki starzenia – wymodelować sylwetkę i zredukować cellulit na udach i pośladkach. 

Wskazania do zabiegów modelowania sylwetki:

  • wiotka skóra na pośladkach, brzuchu i udach 
  • skórka pomarańczowa (cellulit)
  • zbędna tkanka tłuszczowa

Efekty zabiegów 

  • redukcja tkanki tłuszczowej 
  • wymodelowanie sylwetki 
  • redukcja cellulitu

Efekty utrzymują się pod warunkiem zachowania zdrowego trybu życia. 

Liposukcja ultradźwiękowa (Med contour medical) 

Pozwala na zmniejszenie obwodu bioder czy ud o nawet kilka centymetrów. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Działanie ultradźwięków polega na odseparowaniu tkanki tłuszczowej od okalających komórek – komórki tłuszczowe są następnie powoli wydalane z organizmu. Modelowanie ciała za pomocą Med contour medial to alternatywa dla tradycyjnej liposukcji operacyjnej. Praktycznie jedynym skutkiem ubocznym po zastosowaniu ultradźwięków jest zaczerwienienie. 

Więcej informacji na temat modelowania sylwetki znajdziesz tutaj: https://www.nowaestetyka.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/med-contour-medical/

Karboksyterapia na cellulit

Inaczej zwana terapią dwutlenkiem węgla, polega na podskórnym podaniu małych dawek CO2. Efekt karboksyterapii to zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, wbrew pozorom zwiększa również mikrokrążenie i dotlenienie komórek w miejscu podania czystego CO2. Daje efekt generalnej poprawy skóry. Karboksyterapia to nie tylko zabieg na ciało, służy również odmładzaniu skóry twarzy i sprzyja usuwaniu zmarszczek mimicznych. Mikroiniekcje poprzedzone są znieczuleniem za pomocą kremu z anestetykiem, dzięki czemu zabieg nie powoduje dyskomfortu. Karboksterapia daje szybkie efekty, zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Zabieg zazwyczaj nie pozostawia widocznych śladów takich jak obrzęk czy widoczne nakłucia. W zależności od rodzaju defektu estetycznego i rozległości problemu, plan leczenia zazwyczaj opiewa o 5-7 zabiegów. Gabinety medycyny estetycznej oferują zakup pakietów zabiegów w cenie atrakcyjniejszej niż koszt takiej samej liczby pojedynczych zabiegów. 

Mogą cię zainteresować:

    None Found

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *