Jak usunąć popękane naczynka na twarzy i policzkach? 

Popękane naczynka to nie jest jedynie kwestia estetyki. Widoczne naczynka na twarzy mogą świadczyć o problemie trądziku, natomiast poszerzone żyły kończyn dolnych świadczą o problemach z drożnością żył i w przyszłości, jeżeli nieleczone, mogą prowadzić do żylaków nóg. Dlatego też tego problemu nie należy lekceważyć – im wcześniej zaczniemy leczenie tym lepiej dla naszego zdrowia. 

Co powoduje pękanie naczynek na twarzy?

Głównym powodem pojawiania się czerwonych naczynek na twarzy – najczęściej na nosie i policzkach, są predyspozycje genetyczne. Oprócz tego negatywnie na ukrwienie skóry twarzy wpływa nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, a więc regularne kąpiele słoneczne. Zmiany hormonalne u kobiet mogą również prowadzić do problemów z krążeniem w naczyniach włosowatych, co objawia się właśnie przez widoczne pod skórą popękane sieci. Te zamiany skórne często zaostrzają się pod wpływem bardzo niskiej lub wysokiej temperatury, oraz pod wpływem wysiłku fizycznego. Silny wiatr i mróz również zwiększają kruchość ścian naczyń krwionośnych. Sieci pajączków na twarzy mogą być również oznaką trądziku różowatego lub innej alergii skórnej – zalecana jest więc konsultacja u lekarza dermatologa. 

Przyczyny żylaków

Na popękane naczynka na nogach wpływa wielogodzinne stanie, noszenie obcasów, oraz druga skrajność – siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Jak zaradzić problemowi popękanych naczynek na nogach? Co zrobić jeżeli zauważyłaś u siebie pierwsze objawy? Po pierwsze, włącz aktywność fizyczną do codziennego planu zajęć. Staraj się trenować 3-4 razy w tygodniu po 40 minut. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na treningi na siłowni lub nie jest to twoja ulubiona forma spalania energii, spróbuj z karnetem na basen, zacznij jeździć na rowerze lub zabieraj psa na dłuższe spacery. Taka aktywność pozwoli przywrócić drożność naczyń krwionośnych, nie trzeba wspominać o wzmocnieniu mięśni, wymodelowaniu sylwetki i poprawie ogólnego samopoczucia. 

Czytaj więcej: Skleroterapia – bezbolesne usuwanie naczynek na nogach

Za wzmocnienie ścian naczynek odpowiedzialna jest witamina C – zadbaj o jej odpowiedni poziom w swojej diecie. W aptekach dostaniesz szereg preparatów mających na celu wzmocnienie ścian naczyń żylnych – zawierają głównie diosminę i miłorzęb. Mogą stanowić uzupełnienie Twojego planu na lepszą siebie, jednak nie uznawaj jedynie łykania suplementów za szczyt swoich możliwości – zadbaj przede wszystkim o niskokaloryczną lecz zbilansowaną dietę i zacznij się ruszać. 

Leczenie poszerzonych naczynek u lekarza

Medycyna estetyczna oferuje metody skutecznego zasklepiania poszerzonych naczyń krwionośnych na nogach i naczyń włosowatych na skórze twarzy. Bez konsultacji u lekarza flebologa suplementy nie będą stanowić metody na skuteczne leczenie popękanych naczynek. Interwencja kosmetyczna polegać może na laserowym zamykaniu naczynek lub skleboterapii – zamykaniu popękanych żył kończyn dolnych. 

Czytaj więcej: Laserowe zamykanie naczynek

Mogą cię zainteresować:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *