Makijaż permanentny a powiększanie ust

Wiele pacjentek gabinetów medycyny estetycznej zastanawia się, czy zabieg modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym lub innym wypełniaczem można łączyć z makijażem permanentnym ust. Co należy wykonać jako pierwsze? Czy makijaż permanentny nie skróci czasu działania wypełniacza i nie zaprzepaści pieniędzy wydanych na korektę ust? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w niniejszym artykule. 

Makijaż permanentny a powiększanie ust – czy można łączyć zabiegi? 

Co do tego nie ma przeciwwskazań, a wręcz przeciwnie – objętościowe wymodelowanie ust kwasem zostanie świetnie dopełnione, gdy makijaż kosmetyczny pozwoli trwale zwiększyć napigmentowanie ust i bardziej “odciąć” je od otaczającej skóry. Makijaż permanentny pozwala również nieco zmienić kształt ust, jeżeli zależy nam na przykład na uwydatnieniu łuku kupidyna. Co prawda podobny efekt można osiągnąć profesjonalnym makijażem, jednak trwała pigmentacja to w dłuższej perspektywie ogromna oszczędność czasu i nerwów. Jedyne o czym należy pamiętać to wykonanie zabiegu powiększania ust w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej, co do którego renomy nie mamy żadnych wątpliwości. Zabiegi wolumetrii kwasem mogą wykonywać również wykwalifikowane kosmetyczki – nie podważamy niczyich kompetencji i zabieg powiększania ust wykonany w gabinecie kosmetycznym może dać efekty równe zabiegowi wykonanemu przez lekarza medycyny estetycznej. Jednak w przypadku wystąpienia nagłej reakcji alergicznej na podany preparat, jeżeli zabiegu nie wykonał lekarz, jesteśmy pozostawieni sami sobie. Niestety, kosmetyczka nie będzie w stanie nam pomóc, gdyż w przypadkach gwałtownych skutków ubocznych po iniekcji kwasu hialuronowego konieczne jest jego rozpuszczenie za pomocą enzymu hialuronidazy. A ten preparat podawać mogą jedynie lekarze. Przemyślmy więc najpierw, czy względna oszczędność pieniężna jest warta tak dużego ryzyka. Leczenie nieprawidłowo podanego kwasu hialuronowego to proces wieloetapowy, trwa kilka tygodni, kiedy możemy być praktycznie wyłączni z życia, a już na pewno nie będziemy czuć się komfortowo. Gabinety medycyny estetycznej wykonują zabiegi jedynie na sprawdzonych produktach, co do których pochodzenia nie ma wątpliwości. 

Co pierwsze: powiększenie ust czy makijaż permanentny? 

Jeżeli od razu planujesz stopniową metamorfozę ust, gdzie głównym celem jest ich powiększenie i poprawa konturu, jednak nie wykluczasz również makijażu permanentnego ust, miej na uwadze, że zabiegi te należy wykonać w odpowiedniej kolejności. Inaczej efekty mogą być widocznie gorsze. Od czego należy więc zacząć?

Najpierw wykonaj makijaż permanentny ust. Dlaczego? Pigmentacja ust daje dłuższe efekty niż wypełnienie ust kwasem – barwnik pozostaje w skórze nawet do 5 lat, podczas gdy działanie kwasu hialuronowego to co najwyżej 10-12 miesięcy. Makijaż permanentny wyznaczy granicę ust, gdzie później można wykonać iniekcje wypełniacza. Inaczej ryzykujemy opcją, że usta powiększone kwasem, gdy naturalnie większe, zostaną dodatkowo napigmentowane poza ich naturalnymi granicami. Po około roku, gdy zazwyczaj widać już zanik objętości wypełniacza, może pojawić się problem nienaturalnego konturu, który znacznie wykracza poza wypukłość warg. Przez okres utrzymania pigmentu w skórze, będziemy zmuszone kontynuować kolejne zabiegi powiększania ust kwasem, tak by zachować w miarę naturalny wygląd. Taka kolejność zabiegów ułatwia również pracę lekarza, podanie kwasu będzie wtedy znacznie bardziej precyzyjne i skupione w pożądanych miejscach. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close