Zabiegi odmładzające na twarz po 40

Zabiegi odmładzające na twarz: laser, kwas hialuronowy, mezoterapia

Najpopularniejsze zabiegi odmładzające na twarz na wiosnę 2020r. to laser frakcyjny, iniekcje kwasu hialuronowego i mezoterapia – ta paleta zabiegów pozostaje niezmienna od kilku lat, bowiem ich największymi zaletami są bezpieczeństwo i skuteczność. Efekty co prawda nie utrzymują się tak długo jak w przypadku chirurgicznej korekty, jednak rekonwalescencja po nich jest stosunkowo krótka – dlatego tak często decydują się na nie pacjentki gabinetów medycyny estetycznej, nawet już po 25. roku życia, kiedy dopiero zauważą u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry.

Mezoterapia


O tym zabiegu powiedzieć można, że tak właściwie to grupuje wiele zabiegów ujędrniających skórę twarzy, które łączy metoda podania drogocennych składników odżywczych i witamin. Mezoterapia wykorzystuje najczęściej precyzyjne wkłucia manualne za pomocą bardzo cienkiej igłwy, lub regularne iniekcje dedykowaną głowicą, która przy jednym zetknięciu ze skórą twarzy wykonuje dziesiątki regularnych nakłuć o odpowiedniej głębokości. Dlaczego mezoterapia jest tak skuteczna? Albowiem składniki odżywcze, witaminy i kwas hialuronowy docierają bezpośrednio to głębszych warstw skóry, gdzie nie docierają składniki z kosmetyków stosowanych na skórę – mezoteraia igłowa twarzy, dzięki tej możliwości penetracji, jest skutecznym zabiegiem odmładzającym twarz.

Jakich efektów mezoterapii można się spodziewać? Skóra twarzy, dzięki samym nakłuciom, jest stymulowana na samo regeneracji. Dochodzi do zastąpienia martwych lub uszkodzonych komórek nowymi komórkami skóry. Mezoterapia ogólnie rewitalizuje, redukuje niewielkie zmarszczki, jest świetnym zabiegiem anti-aging dla kobiet i mężczyzn z pierwszymi oznakami starzenia. Mezoterapia skutecznie wygładza też zmarszczki.

Laser na twarz


Laser frakcyjny ablacyjny to skuteczny zabieg idmładzający skórę twarzy dedykowany nieco starszym pacjentom – świetnie sprawdzi się po 40. roku życia. Wtedy, niestety, objętość naturalnej elastyny i kolagenu w skórze jest znacznie mniejsza, niż u osób przed trzydziestką. Dlatego też, zabieg rewitualizujący bardziej naturalny, taki jak mezoterapia, może nie przynieść oczekiwanych efektów, bo starsza skóra pozbawiona jest takich naturalnych zdolności do samoregeneracji. Laser frakcyjny ablacyjny działa już bardziej inwazyjnie, bo doprowadza do miejscowego uszkodzenia komórek skóry na odpowiedniej głębokości skóry – zależnie od ogólnego stanu skóry i starzejących zmian (krótko mówiąc, jak wiotka jest nasza skóra i jak głębokie są szpecące zmarszczki mimiczne i bruzdy). Zabieg laserem na twarz wymaga nieco dłuższe rekonwalescencji – zachęca się pacjentów, by możliwie tydzień po zabiegu byli w stanie pozostać w domu. Oczywiście nie ma przeciwwstazać do aktywnego trybu życia i normalnej pracy, jednak należy liczyć się, że po zabiegu przez około 7 dni na twarzy utrzymywać się będą małe strupki, będące śladami po działaniu wiązki lasera. Nie jest wskazane nakładanie makijażu, bo późniejszy demakijaż może niepotrzebnie odrywać strupki. Później może to skutkować niepotrzebymi bliznami. Nie wspominając już o gorszych efektach odmładzających samego zabiegu.

Kwas hialuronowy pod oczy i na dolinę łez


Kolejnym nieinwazyjnym zabiegiem odmładzającym newralgiczny rejon twarzy jakim są oczy jest zabieg kwasem hialuronowym. Skóra w okolicy oczu jest naturalnie pozbawiona tak silnych mięśni mimicznych jak niższe partie twarzy, nie ma również zabezpieczającej podskórnej warstwy komórek tłuszczowych. Dlatego to właśnie wokół oczu zauważymy u siebie pierwsze zmarszczki – najczęściej to tak zwane kurze łapki w zewnętrznych kącikach oczu. Oprócz tego, wiele pacjentów decyduje się na zabieg kwasem hialuronowym pod oczy ze względu na dolinę łez – jest to zagłębienie w skórze widoczne od kącika łzowego ukośnie w dół po płaszczyźnie policzka. Dolina łez nie musi być związana bezpośrednio z procesami starzenia. Dużą rolę odgrywa tu po prostu budowa anatomiczna. Dlatego na kwas hialuronowy pod oczy decydują się kobiety jeszcze przez trzydziestką.

Dowiedz się więcej – oferta zabiegów odmładzających we Wrocławiu.

One thought on “Zabiegi odmładzające na twarz po 40

  1. A ja mam takie pytanie, czy kwiecień to dobra pora żeby zacząć leczenie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym? Nie wiem czy zdążę do lata, tak aby móc spokojnie pojechać na urlop, poopalać się itp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close