Usuwanie worków pod oczami kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy pod oczy to nieustannie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej we Wrocławiu. Zabieg kwasem hialuronowym pod oczy jest na pewno bezpieczniejszy niż chirurgiczny lifting twarzy czy operacje powiek, jednak w niektórych przypadkach może również skończyć się nieprzyjemnymi powikłaniami jak dodatkowa opuchlizna i cienie pod oczami, które przecież miały usunąć iniekcje kwasu hialuronowego właśnie. 

Wskazania do zabiegu kwasem hialuronowym pod oczy

Kwas hialuronowy pod oczy to jedno z wielu zastosowań tego produktu w zabiegach estetycznych. Kwas hialuronowy charakteryzuje wysoka higroskopijność, czyli zdolność do tymczasowego wiązania cząsteczek wody. Krótko mówiąc, kwas hialuronowy powoduje zatrzymanie występujących w skórze cząsteczek H2O w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Rezultatem jest zwiększenie objętości tkanki, co docelowo redukuje zmarszczki i poprawia jędrność skóry. Działanie jest tymczasowe, bowiem kwas hialuronowy jest regularnie wydalany z organizmu w całkowicie naturalny sposób. Z danych różnych producentów wypełniaczy z kwasem hialuronowym do stosowania pod oczy, efekty wypełnienia zmarszczek i redukcji doliny łez utrzymują się do roku, maksymalnie 18 miesięcy, jednak nie dłużej. Czas usuwania kwasu hialuronowego z organizmu to kwestia indywidualna organizmu, zależy też od mimiki twarzy, więc kwas hialuronowy tego samego producenta utrzyma się u jednego pacjenta 18 miesięcy, ale u pacjenta o bardziej dynamicznej mimice twarzy będzie to już 12 miesięcy. Efekty po kwasie hialuronowym pod oczy zależą też od tego, jaki preparat podano. Kwas hialuronowy pod oczy powinien być stosunkowo rzadki – można go wtedy podać bardziej równolegle. Rzadki produkt również nie zbryla się pod skórą, jest niższe ryzyko przemieszczenia, jednak efekt redukcji doliny łez utrzyma się krócej. 

Co to właściwie jest “dolina łez”? 

Tak nazywa się ogół problemów skórnych występujących pod oczami. Najczęściej są to zapadnięcia skórne wskutek zaniku tkanki podskórnej, od wewnętrznego kącika oka biegnące ku policzkowi. Dolina łez w młodym wieku to problem wynikający raczej z predyspozycji genetycznych lub poważnych zaniedbań w pielęgnacji skóry pod oczami, a znacznie rzadziej wynika stricte z procesów starzenia się skóry. U osób po 30. roku życia (zazwyczaj) zapadnięcia pod oczami wynikają z niezdrowego trybu życia i są efektem zaniku tkanki tłuszczowej, co prowadzi do wiotczenia skóry pod oczami. Pod wpływem grawitacji, i wobec ubytków w tkance, skóra traci swoje naturalne oparcie i zaczyna opadać, pojawiają się głębokie zmarszczki mimiczne i dolina łez pod oczami. Warto prewencyjnie zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry pod oczami i stosować dedykowane kremy pod oczy już po 25. roku życia, lub wcześniej, jeżeli mamy predyspozycje do cieni i opuchlizny pod oczami. 

Co jeżeli mam dopiero 25 lat i widoczne zapadnięcia pod oczami? 

Czasami dolina łez i cienie pod oczami wynikają zwyczaj z głębokiego osadzenia oczu i takiego a nie innego ułożenia kości twarzoczaszki. Jeżeli dolina łez pod oczami ma podłoże genetyczne, to nawet najlepsze kosmetyki nie dadzą satysfakcjonujących efektów. Owszem, skóra będzie lepiej nawilżona, ale nie spodziewajmy się cudów. Dopiero zabieg kwasem hialuronowy pod oczy spowoduje faktyczne zwiększenie objętości tkanki podskórnej i zapadnięcia nie będą już tak widoczne. Tym samym zmniejszą się cienie pod oczami. 

One thought on “Usuwanie worków pod oczami kwasem hialuronowym

  1. U mnie po zabiegu kwasem hialuronowym pod oczy, nie pamiętam nazwy, efekty utrzymały się tylko 6 miesięcy, także to wszystko zależy.. ;/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close